Galerie: 10 nejlevnějších hybridů a elektromobilů na českém trhu

TIP Klikněte na galerii pro větší zobrazení

  • Nejlevnějším hybridem je Toyota Yaris za 373 900 Kč

  • Nejlevnější elektromobil u nás stojí 619 900 korun

  • Na nákup elektromobilu nebo hybridu zatím nedostanete žádnou dotaci

  • Jednoduché mild-hybridy brzy vytlačí malé diesely úplně

Alternativní systémy pohonu s elektrickou asistencí, případně jen se samotnými elektromotory, nejsou na našem trhu už žádnou exotickou výjimkou. Jejich registrace se sice počítají spíše na desítky než tisíce, ale to je dáno především tím, že u nás z vlastnictví takových aut neplyne příliš materiálních výhod. Například jako soukromník nedostanete štědré dotace, které by vám zaplatili majitelé konvenčních aut ze svých daní, jako je tomu v některých zemích.

V konkurenci dieselů a konvenčních pohonů se zkrátka elektromobil a hybrid prosazuje obtížně, nicméně své fanoušky a zastánce si tyto alternativní pohony i tak nacházejí. I proto, že dnes už je opravdu z čeho vybírat. Hybridní pohon a elektromobil se snaží nabízet téměř každá významná automobilka.

Doporučujeme: Galerie 16 věcí, které již brzy v automobilovém světě neuvidíme

Také očekáváme, že s novým měřením spotřeby a emisí se jednoduché mild-hybridy postupně rozšíří i u levnějších značek. Takové hybridní systémy patrně do několika let nahradí turbodiesely v menších a levnějších autech.

Dali jsme dohromady desítku nejlevnějších hybridů a elektromobilů na českém trhu, které jsou aktuálně k dispozici. Hned polovina vozů v desítce nejlevnějších připadá na Toyotu, která je průkopníkem hybridních pohonů. Svého zástupce má ale i Lexus (což je vlastně také Toyota), Nissan, Volkswagen, Kia a Suzuki.

Galerie: 10 nejlevnějších hybridů a elektromobilů na českém trhu
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (63.7%) 54 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: