Frankfurt 2017: Co ukázala Škoda? Známý Karoq, drsnější Kodiaq a elektrický crossover

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Škoda prezentuje ve Frankfurtu nový Karoq 

  • Evropskou výstavní premiéru slaví koncept Vision E 

  • Oznámeny byly ceny modelů Kodiaq Scout a Kodiaq Sportline 

Hlavní novinkou stánku mladoboleslavské automobilky Škoda je Karoq, který ve Frankfurtu slaví výstavní premiéru. Tu oficiální si ale nástupce modelu Yeti odbyl v květnu letošního roku, takže už o něm bylo řečeno vše. Kromě Karoqu je na právě probíhajícím autosalonu k vidění také elektrická studie Vision E a dvě nové verze velkého SUV Kodiaq.

Doporučujeme: Škoda Karoq vs. 7 dalších kompaktních SUV — Srovnání klíčových vlastností

Škoda Vision E slaví ve Frankfurtu evropskou premiéru. Jak už asi víte, vůz vychází z platformy MEB, k pohonu používá dva elektromotry o celkovém výkonu 225 kW (306 k) a jeho dojezd by měl být zhruba 500 kilometrů. Díky tomu, že je elektrický pohon obecně méně prostorově náročný, najde čtveřice cestujících uvnitř více než dost místa.

Ve Frankfurtu byly také oznámeny ceny Škoda Kodiaq Scout a Kodiaq Sportline. Terénně střižené mladoboleslavské SUV startuje částkou 863 900 Kč, sportovní varianta vyjde minimálně na 871 900 Kč. V obou případech se cena vztahuje na zážehový čtyřválec 1.4 TSI (110 kW/150 k) kombinovaný s pohonem všech kol a s manuální převodovkou.

Doporučujeme: Frankfurt 2017 — Duster dostal hlídání mrtvého úhlu, bezklíčový přístup a čtyři kamery

Kdo chce diesel, ten bude potřebovat minimálně 908 900 Kč, respektive 916 900 Kč za verzi Sportline. Opět dostanete výkon 110 kW (150 k), vybrat si ale budete moci mezi předokolkou s automatem, nebo čtyřkolkou s manuálem. Cena vrcholných verzí 2.0 TDI 140 kW 4×4 DSG už leží v obou případech za hranicí jednoho milionu korun. Objednávky začne Škoda přijímat 15. září.

Frankfurt 2017: Co ukázala Škoda? Známý Karoq, drsnější Kodiaq a elektrický crossover
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: