Fotogalerie: Prohlédněte si upravenou Škodu Superb a elektrické Citigo na fotkách z Bratislavy

  • Škoda minulý čtvrtek odhalila modernizovaný Superb a svůj historicky první sériově vyráběný elektromobil 

  • Zároveň byla představena značka iV, určená pro elektrifikované modely, a oznámeny plány na rozvoj elektromobilů a hybridů 

  • V přiložené galerii si můžete prohlédnout fotky pořízené přímo během bratislavské světové premiéry 

Škoda minulý týden definitivně vstoupila do éry elektrifikovaných modelů, když v rámci faceliftu modelu Superb představila plug-in hybridní variantu Superb iV a současně malý městský elektromobil Citigoe iV. Všechny důležité informace jsme vám nabídli těsně po premiéře, teď můžeme přidat desítky fotek pořízených přímo v Bratislavě.

Pro zopakování, Škoda v rámci premiéry zmíněných dvou novinek představila značku iV, kterou najdeme na všech budoucích modelech využívajících elektrifikovaný pohon, ať už půjde o hybridy, nebo o čistokrevné elektromobily. Ty budou následovat příští rok další dva. Jejich základem už bude platforma MEB. Jedním z této dvojice se stane sériové provedení konceptu Vision iV.

Škoda Vision iV je elektromobil s výkonem 306 koní, dojezdem 500 kilometrů a autonomním řízením

Do tří let bude řada těchto ekologicky zaměřených Škodovek čítat nejméně deset modelů a nejpozději v roce 2025 by měla řada iV tvořit čtvrtinu celkových prodejů značky. Automobilka investuje do rozvoje elektrifikovaných pohonů v nadcházejících pěti letech dvě miliardy eur.

Další podrobnosti jak o elektrifikovaných Škodovkách, tak o modernizaci Superbu (stejně jako o příchodu Superbu Scout) najdete v článcích z minulého týdne:

Škoda na hokejovém MS vstoupila do elektrické éry. Co nabízí elektrické Citigo a nový Superb iV?

Škoda Superb dostala v rámci faceliftu diodové řasy, více asistentů a provedení Scout

Fotogalerie: Prohlédněte si upravenou Škodu Superb a elektrické Citigo na fotkách z Bratislavy
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: