Ford představil vrcholnou verzi nové Pumy. Titanium X dostane hybridní tříválce a čalounění ve stylu Renaultu Captur

  • Ford představil nejluxusnější verzi modelu Puma. Jmenuje se Titanium X

  • Puma Titanium X dostala upravený design exteriéru i interiéru

  • Standardem jsou potahy sedadel, které lze sundat a vyprat. Stejnou věc před lety prezentoval Renault u modelu Captur 

  • V nabídce budou dva mild-hybridní tříválce 

Nový Ford Puma odhalila automobilka už koncem června, teď ale upozorňuje na tuto novinku znovu. K původně představeným výbavám totiž aktuálně přidala luxusní vrchol v podobě provedení Titanium X. Těšit se máme na mírně upravený vzhled exteriéru i interiéru, bohatou výbavu a dva nejsilnější dostupné tříválce.

Na pohled poznáte novou Pumu ve verzi Titanium X podle většího množství chromových prvků na karoserii. Chromový je například rámeček kolem masky chladiče, která je navíc vyvedena v leskle černé barvě. Další kus chromu pak najdete v předním nárazníku u mlhovek nebo na bočních prazích. Standardem pro tuto variantu jsou osmnáctipalcové disky, které představují v nabídce modelu největší dostupnou velikost.

Znovuzrozený Ford Puma už není kupé, ale crossover s výpustnou zátkou v kufru

V interiéru nabídne Puma Titanium X volant „s koženým efektem“ nebo dekor s pro změnu „dřevěným efektem“ kolem kapličky přístrojového štítu. To přeloženo znamená, že jde pouze o imitaci. Zajímavým prvkem standardní výbavy jsou potahy sedadel, které můžete pomocí zipu odepnout, sundat a třeba vyprat v pračce. Ford Puma je prvním Fordem, který snímatelné potahy nabízí, ale rozhodně ne prvním autem na trhu. Už před lety identickou věc nabídl Renault u modelu Captur. Kabina je jinak shodná s ostatními verzemi nového malého crossoveru, což znamená dost prostoru a především velmi hluboký zavazadlový prostor o objemu až 456 litrů.

Puma Titanium X coby prozatímní vrchol nabídky bude dostupná pouze s dvojicí nejsilnějších zážehových motorů. V tomto případě se vždy jedná o mild-hybridní tříválce 1.0 EcoBoost doplněné o elektromotor (11,5 kW), který je připojený ke spalovací jednotce pomocí řemenu. Dostupné výkony jsou 92 kW a 114 kW (125 a 155 koní).

Ford Puma bude jednou z novinek nadcházejícího frankfurtského autosalonu. Samozřejmě kromě Pumy Titanium X si návštěvníci budou moci prohlédnout i ostatní varianty. Skutečný vrchol nabídky v podobě Pumy ST ale automobilka teprve chystá.

Ford představil vrcholnou verzi nové Pumy. Titanium X dostane hybridní tříválce a čalounění ve stylu Renaultu Captur
Ohodnoťte tento článek!
1.5 (30%) 2 hlas/ů

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMENTÁŘ: