Fiat vylepšil svůj zábavní systém. Je rychlejší a umí reagovat na hlas

  • Nové zařízení se objeví ve všech značkách koncernu FCA

  • Jde o pátou generaci UConnect, je založena na operačním systému Android

  • Pomocí hlasu půjde v autě ovládat i klimatizaci nebo navigaci

V autech zatím není mnoho multimediálních systémů, které by svou kvalitou nebo rychlostí doháněly nejmodernější chytré mobilní telefony či tablety. S použitelnými zařízeními se setkáváme hlavně u prémiových značek. Nyní koncern FCA oznámil, že do svých vozů nasadí novou verzi zařízení UConnect.

Už pátá generace zábavního systému má výrazně přepracované uživatelské rozhraní. To sice stále vychází z Androidu, má ale lepší grafiku a je přehlednější. Systém běží na čipu 50L MIP, je vybaven 6 GB operační paměti a 64 GB místa flash paměti. Díky tomu by měl být pětkrát rychlejší než předchozí generace tohoto zařízení.

Novinkou je například možnost až pěti individuálních profilů, každý řidič si tak může ve voze přednastavit své oblíbené stanice, teplotu, navigační body a další detaily uživatelského rozhraní. Systém se už umí bezdrátově připojit k chytrým telefonům pomocí rozhraní Android Auto a Apple CarPlay. Na vybraných trzích je také možné spojení se systémem Alexa Home-to-Car.

Zahřát nohy! Volkswagen ukázal funkce nové klimatizace, reaguje na hlas

Specialitou je také nové rozpoznávání hlasu. To se má podobat tomu, které využívá Mercedes-Benz ve svém systému MBUX. Virtuální asistent umí nejen na požádání přepínat rádio, ale je pomocí něj snadné i změnit teplotu ve voze nebo zadat navigační informace. Systém pro navádění používá aktuální mapy TomTom.

FCA postupně nasadí UConnect 5 do všech značek, které pod jeho křídla spadají. Brzy se tak nové zařízení objeví na palubě vozů Alfa Romeo, Abarth, Fiat, Lancia, Maserati, ale i amerických značek Chrysler, Dodge, Jeep a Ram.

Fiat vylepšil svůj zábavní systém. Je rychlejší a umí reagovat na hlas
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: