Ferrari SP3JC je další italská specialita. Opět vznikne pouze jeden jediný exemplář

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

TIP Galerii otevřete klepnutím na první obrázek

  • Ferrari představilo další speciál připravený pro jediného zákazníka 

  • Žádný další exemplář nevznikne 

  • Základem je model F12tdf. Pod kapotou je dvanáctiválec o výkonu 780 k

  • Na poměry Ferrari netradiční barvy jsou zde údajně proto, že zájemce má rád Pop Art

Když máte dost peněz, můžete si u Ferrari objednat nějaký ten originální speciál, který bude postaven přímo podle vašich představ. A nejde pouze o netradiční výbavu. Italská automobilka pro vás klidně připraví přímo celé auto, které bude existovat v jednom jediném exempláři. Přesně tak, jak to ukazuje aktuálně odhalený model SP3JC.

Ferrari SP3JC vychází z modelu F12tdf. Pohon tak má na starost dvanáctiválec o objemu 6,3 litru naladěný na 574 kW (780 k) a 705 Nm. Žádné bližší technické údaje automobilka ve své krátké tiskové zprávě nezveřejnila. Pro představu, sériové kupé F12tdf zvládne sprint na 100 km/h za 2,9 s a nejvíce se rozjede na 340 km/h. Model SP3JC postrádající střechu bude o něco „pomalejší“.

Za nejdražší auto, jaké kdy bylo prodáno v aukci, zaplatil nový majitel přes miliardu

Na rozdíl od sériové produkce dostalo SP3JC kompletně přepracovanou karoserii. Jiné je v zásadě všechno od předního nárazníku přes kapotu vybavenou průhlednými panely až po zadní část, která působí trochu zvláštně. Vůbec nejzvláštnější je ale na poměry automobilky barevná kombinace spojující modrou, bílou a žlutou, přičemž modrá a bílá je také v interiéru. Barvy si přál zákazník údajně kvůli svému nadšení pro Pop Art.

Cena se v podobných případech obvykle nezveřejňuje. Ani tentokrát Ferrari neprozradilo, kolik vůz stál. Protože jde o unikát vzniklý v jediném exempláři, levný zajisté nebude. Ceny podobných projektů z minulosti se odhadovaly na tři až čtyři miliony dolarů.

Nejnovější Ferrari SP3JC má před sebou docela hodně podobných unikátů. Třeba v roce 2008 dorazilo Ferrari SP1 založené na F430, následovalo SP540 Superfast Aperta, SP12 EC postavené pro Erica Claptona nebo Ferrari 458 MM Speciale. Letos Ferrari představilo také SP38 vycházející z modelu 488 GTB. Všechny tyto speciality si můžete připomenout v úvodní galerii.

Ferrari SP3JC je další italská specialita. Opět vznikne pouze jeden jediný exemplář
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 2 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: