Faraday Future FF 91 míří na Pikes Peak. Dokáže porazit Teslu Model S?

  • Nový elektromobil Farady Future se letos představí na Pikes Peak 

  • Rekord mezi sériově vyráběnými elektromobily zde drží Tesla Model S

  • FF 91 má ambice tento rekord překonat 

Faraday Future FF 91 je novinka letošního roku. Vysoce výkonný elektromobil slibuje neuvěřitelnou dynamiku, prostorný interiér, ale také příkladný komfort a zároveň prvotřídní chování v zatáčkách. Nová konkurence pro dnes už dobře zavedenou Teslu chce své schopnosti demonstrovat v letošním ročníku Pikes Peak, který se pojede za necelé tři týdny.

Doporučujeme: Faraday Future FF 91 má výkon tisíc koní a nabízí dojezd přes 700 km

Tento slavný závod obsahuje dohromady 156 zatáček a právě na chování v zatáčkách upozorňuje Faraday Future ve svém aktuálním videu. Model FF 91 má totiž k dispozici prakticky vše, co mu může při ostré jízdě zatáčkami pomoci. Nový elektromobil používá systém pohonu všech kol, adaptivní podvozek a dokonce i řízení zadní nápravy. Vzadu navíc najdeme dvojici elektromotorů, kdy každý pohání jedno kolo. Tím se nahrazuje funkce aktivního zadního diferenciálu, což je v zatáčkách další velmi užitečná věc.

Není zcela bez zajímavosti, že se minulý rok na Pikes Peak představila Tesla Model S v provedení P90D, přičemž zde zajela čas 11 minut a 48,264 sekund. Stanovila tak nový rekord mezi sériově vyráběnými elektromobily, který do té doby držela Honda Fit s časem bezmála třináct minut.

Doporučujeme: Smrtelné nehody Tesly připomněly, že její „Autopilot“ vážně není autopilot

Pro připomenutí dodejme, že elektrický systém modelu FF 91 disponuje celkovým výkonem 783 kW (1065 k) a točivým momentem 1800 Nm. Z nuly na 96 km/h vůz zrychlí za 2,39 s a jeho dojezd by se měl dostat přes 700 km. Pokud vše půjde podle plánu, výroba odstartuje příští rok.

fff_01

Faraday Future FF 91 míří na Pikes Peak. Dokáže porazit Teslu Model S?
Ohodnoťte tento článek!
4.1 (81.67%) 12 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: