Faceliftu se dočkal i Mercedes-Benz třídy C. Dostane také naftový hybrid

  • Mercedes-Benz třídy C prošel modernizací

  • Dostane silnější motory, naftovou hybridní verzi a spoustu nové výbavy

  • Nový je třeba infotainment nebo LED světlomety

Mercedes se rozhodl zaplavit nás tento týden produktovými novinkami. Drobný facelift, přesněji řečeno modernizaci, dostal vedle Mercedesu-Maybach a Mercedesu AMG G 63 také nejmenší klasický Mercedes-Benz třídy C. Na autosalonu v Ženevě absolvuje premiéru omlazená verze modelového roku 2019. Na první pohled se toho moc nezměnilo, ale automobilka se zaměřila především na detaily, výbavu, infotainment, bezpečnostní výbavu a motory.

Mercedes-Benz C-Klasse T-Modell (S 205), 2018
V rámci drobného faceliftu se rozšířila komfortní a bezpečnostní výbava. Nový je také infotainment
Mercedes-Benz C (22)
Další novinkou jsou adaptivní LED světla s dosvitem až 650 metrů

Ohledně motorů ještě automobilka nezveřejnila žádné detaily, zřejmě se čeká na finální ladění dle nových emisních norem a norem měření spotřeby. Oficiálně by měl Mercedes předložit kompletní technická data během března. Prozatím se musíme spokojit s informací, že třída C dostane modernizované pohonné jednotky a také naftový plug-in hybrid.

Doporučujeme: Mercedes-Maybach S má po faceliftu. Dostal více barev, novou masku a efektnější kola

Do interiéru se nastěhuje nový infotainment, který jsme si mohli prohlédnout v jiných nových Mercedesech. Z nových funkcí zmíníme třeba modernizované hlasové ovládání a vylepšenou navigaci. Modernizován bude také adaptivní tempomat a jeho ovládání se přesune ze samostatné páčky na tlačítka na volantu.

Novinkou jsou též adaptivní LED světla s udávaným dosvitem až 650 metrů a samočinným přepínáním dálkových světel. Mercedes sám pomocí čidel a kamer najde ostatní auta a vypne jednotlivé segmenty, aby nebyl protijedoucí řidič oslňován. Když už jsme u oslňování, interiér může mít nyní intenzivnější a barevnější ambientní osvětlení a vůbec přibylo více možností různých barevných kombinací, a to jak na karoserii, tak v interiéru. Více se toho dozvíme v březnu v Ženevě a při uvádění modernizované třídy C na místní trhy.

Faceliftu se dočkal i Mercedes-Benz třídy C. Dostane také naftový hybrid
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: