Evropským autem roku 2020 je Peugeot 208. Porazil Renault Clio i Teslu

Zdroj: MF
  • Anketa o evropské auto roku 2020 má svého vítěze, je jím francouzský hatchback

  • Do finále se probojovalo šest vozů, byly mezi nimi i dva čisté elektromobily

  • Výsledky se vyhlašovaly na výstavišti Palexpo, kde měl probíhat ženevský autosalon

Peugeot 208 vyhrál v anketě Evropské auto roku 2020. Porazil přitom dalších šest finalistů. Od mezinárodní poroty složené z motoristických novinářů dostal více bodů než BMW řady, 1, Renault Clio, Toyota Corolla, Ford Puma, Porsche Taycan a Tesla Model 3. Výsledek byl vyhlášen v Ženevě na uzavřeném výstavišti Palexpo, kde měl probíhat mezinárodní autosalon.

Mezi auty vybíralo 60 porotců z 23 zemí světa. Česká republika má v porotě také jednoho zástupce, je jím Jiří Duchoň z magazínu Automobil. Loni se stal autem roku Jaguar I-Pace, v roce 2018 to bylo Volvo XC60. Před třemi lety se znovu dařilo Jaguaru, tenkrát to bylo s jeho prvním SUV v historii, tedy s modelem F-Pace.

Svět zná nejlepší sportovní auto roku 2020. Vítěz vás pravděpodobně dost překvapí

Jaguar ale zároveň ukazuje, že vítězství v anketě vozu zásadně v očích zákazníků nepomůže. I když se totiž stal jeho elektromobil I-Pace loni vítězem, potýkal se s nízkými prodeji. Auto mělo také zásadní technické potíže. Nepopralo se dobře s klasickým losím testem a automobilka už musela vůz i svolávat do servisů kvůli potížím s reakcí brzd.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: