Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru

  • V Estonsku se rodí projekt zajímavé retro tříkolky

  • K pohonu mají sloužit elektromotory o výkonu 60 koní

  • Vůz má záložní baterii, kterou si odnesete k zásuvce v kufru

Čas od času se objeví nějaký zajímavý koncept nebo aspoň návrh od zcela nezávislého či neznámého výrobce. Jedním takovým autem je projekt NOBE z Estonska a jako první o něm informoval web Jalopnik. Moc toho ještě nevíme, ale rámcově jde o retro elektrickou tříkolku, která by se mohla vyrábět v omezených počtech.

Design je kombinací stylů 50. a 60. let, vidíme v něm dobové Alfy Romeo či třeba poválečný Messerschmitt, což byla velice podobná kompaktní tříkolka. Retro design se neomezuje jen na exteriér, ale i uvnitř to vypadá trochu jako v Mercedesu SL či Porsche 356. Sice jde zatím jen o počítačový návrh, ale i tak je to velice zajímavá vize.

Doporučujeme: Může být Fiat 126p opravdu luxusní? Carlex Design dokazuje, že ano

K pohonu mají sloužit tři elektromotory o celkovém výkonu 44 kW (60 k). Tříkolka má dostat poměrně malý akumulátor, který ale vystačí na dojezd 160 km. Zajímavostí je jakási záložní baterie, která je umístěna v koženém kufříku u nohou spolujezdce. Tu si můžete odnést a nabít třeba v restauraci nebo kanceláři. Zaručí dodatečný dojezd okolo 40 km.

Tříkolka NOBE dokonce nabídne možnost dobíjení „na laně“ za normálním autem. Vize je taková, že vůz půjde zapojit za normální auto jako přívěs. Auto pak necháte za městem a uličkami se pak můžete proplétat „bezemisně“ s touhle tříkolkou. Za vývojem stojí lidé, kteří provozují profesionálně autokros a staví si vlastní stroje, takže nějaké zkušenosti s technikou mít budou. Projekt elektrické tříkolky by pak měl být financován pomocí start-upových programů.

Estonská elektrická tříkolka je pořádné retro. A baterii si odnesete v kufru
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86%) 10 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: