Elektromobily kupují zelení závisláci, řekl šéf PSA. Teď je osobností roku

Zdroj: PSA
  • Šéf francouzského koncernu PSA Carlos Taveres se stal světovou automobilovou osobností roku

  • Hlasující ocenili jeho nákup a oživení Opelu i úspěchy při vyjednávání o spojení s FCA

  • Taveres je ale zároveň silným kritikem elektromobility. Před nedávnem ji častoval tvrdými výroky

Anketu nazvanou World Car Person of the Year (Světová automobilová osobnost roku) pro letošek vyhrál šéf koncernu PSA Carlos Taveres. Byla součástí hlasování o Světové auto roku. O vítězi rozhodlo 86 porotců. Ti ocenili hlavně fakt, že se pod vedením Taverese podařilo PSA koupit oslabenou německou automobilku Opel a znovu ji přivést k zisku. Úspěchem pro nejdůležitějšího manažera francouzského koncernu, pod který spadají i značky Peugeot a Citroën, bylo i spojení s italským gigantem FCA.

„Získat tak prestižní ocenění je pro mě velká čest. Chtěl bych ho ale věnovat všem zaměstnancům skupiny PSA,“ nechal se slyšet Taveres. Jedenašedesátiletý Portugalec si měl cenu převzít na začátku dubna na autosalonu v New Yorku, ten se ale posouvá až na konce srpna. Loni porota za osobnost roku vybrala Sergio Marchionneho, zesnulého šéfa koncernu FCA.

Emise z pneumatik nikdo neřeší. Přitom jsou tisíckrát horší než výfukové, tvrdí analýza

Zajímavostí je, že Taveres se stal osobností roku navzdory své tvrdé kritice elektromobility. „Elektrická auta kupují jen zelení závisláci a chybí jim přitažlivost pro běžného zákazníka,“ řekl například. „Prodáváme naše elektrická auta zelným závislákům, k pragmaticky uvažujícím zákazníkům jsme nepronikli,“ zopakoval své tvrzení s tím, že jakmile státy přestanou dotovat nákup elektrických aut, zájem o ně opadne.

Pro Taverese je problémem příliš vysoká cena elektrických aut, způsob dobíjení, dojezd a do budoucna se zvyšující cena elektřiny. „Nedostatečně hustá síť nabíjecích stanic, omezený dojezd a nejistoty v cenách energie neumožňují větší rozšíření elektromobilů. Teď je možné bojovat o to, aby se elektrická auta stala dostupnými alespoň do roku 2025,“ řekl také.

Z hrdiny uprchlíkem. Bývalý šéf aliance Renault-Nissan popsal kruté vězení i svou nevinu

Koncern PSA přitom na elektrifikaci svých vozů pracuje. Kromě hybridů a plug-in hybridních aut už nabízí i elektrické vozy. Na český trh se už v březnu mají dostat jeho první auta do zásuvky, jde o Opel Corsa-e a Peugeot e-208.

Elektromobily kupují zelení závisláci, řekl šéf PSA. Teď je osobností roku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 4 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: