Elektrobusy v BB Centru už svezly 2 miliony cestujících

Dva elektrobusy už přes tři roky nepřetržitě zajišťují pravidelnou kyvadlovou dopravu mezi stanicí metra C Budějovická a pražským BB Centrem na bezplatných linkách BBC 1 a BBC 2. Od listopadu 2019 mají na svém kontě už 150 000 naježděných kilometrů a dva miliony přepravených cestujících. To je jako kdyby čtyřikrát objely zeměkouli anebo 750x absolvovaly cestu z Prahy do Brna.

Elektrobusy jsou společným projektem developerské a investiční společnosti Passerinvest Group, Skupiny ČEZ a dopravní společnosti Arriva. Elektrobusy byly do provozu nasazeny na pravidelné lince jako úplně první stálé elektrobusy v pražské hromadné dopravě. Každý den ujedou zhruba 115 km, přičemž na to spotřebují přibližně 80 % celkové kapacity akumulátoru, který jedno nabití vystačí až na 150 km. Dobíjení probíhá pravidelně v nočních hodinách, kdy je elektrobus odstaven v depu a nedochází tudíž k žádnému narušení plynulosti jejich provozu.

Nasazení elektrobusů do ostrého provozu je jedním z kroků k udržitelnějšímu městu, protože jejich provoz je šetrný k životnímu prostředí. Nespornou výhodou je také jejich nízká hlučnost a plynulost při rozjezdech i brždění, díky čemuž je pro cestující jízda komfortnější. K dalším výhodám se řadí i klimatizace v horkých letních měsících či bezplatné wifi připojení.

„Elektrobusy mezi pražským BB Centrem a Budějovickou nás překvapují spolehlivostí a výdrží i po 150 000 kilometrech. Jsem přesvědčen, že začal boom elektrických autobusů a ve velmi krátké době se v rámci MHD napříč republikou budou cestující setkávat s elektrobusy zcela běžně,“ říká generální ředitel Arrivy Daniel Adamka.

„Jak vyplynulo z našeho posledního průzkumu, kyvadlové dopravy využívá přes 45 % pracujících v BB Centru. Našich bezplatných linek do BB Centra využívá i mnoho obyvatel bydlících v sousedství, ale i návštěvníků BB Centra. Jsou tedy po celou dobu provozu plně vytížené a není proto překvapivé, že svezly už 2 miliony pasažérů,“ uvádí marketingová manažerka Passerinvest Group Kristýna Samková.

Elektrobusy v BB Centru už svezly 2 miliony cestujících
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (86.67%) 3 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: