Elektrickým Géčkem zatím jezdí Arnold. Mercedes ale takový model chystá i pro ostatní

  • Kultovní off-road dostane elektrickou verzi

  • Zprávu zveřejnil generální ředitel Ola Källenius

  • Výrobce plánuje 10 nových elektrifikovaných modelů v příštích dvou letech

  • S největší pravděpodobností se nejprve objeví PHEV verze

  • Mercedes už v roce 2012 představil vodíkový koncept G-Force

Mercedes-Benz pracuje na elektrické verzi terénní třídy G! Na kongresu AMW to řekl generální ředitel Ola Källenius.

Třída G to měla nějakou dobu velmi nahnuté a Mercedes od ukončení výroby ustoupil až pod tlakem některých zastoupení, například toho ruského. Proto po téměř 40 letech Mercedes představil druhou, zcela novou generaci, která sice není tak terénně zaměřená jako ta první, ale i tak se pořád jedná o mimořádně schopný terénní automobil:

Videodojmy: Mercedes-Benz G 500 (2019)

Třída G je už drahnou dobu spíše automobilem poukazujícím na společenský status než vozem, který by byl využíván pro jeho přednosti mimo zpevněné komunikace. Majitelé s ním většinu kilometrů najedou po městě a jeho okolí, proto se elektrická verze nejeví jako úplný nesmysl.

Žádné další informace bohužel nejsou prozatím k dispozici, ani to, zda elektromobil vzniká na základech nové třídy G nebo na zcela jiném technickém základu.

Elektrickým Mercedesem na Moravu a zpět: Reportáž psaná u nabíječek

Mercedes už jednou naznačil, že by se s „géčkem“ rád vydal cestou trvalé udržitelnosti, ovšem na vodíkovém konceptu G-Force z roku 2012 dál nepracoval. Je téměř jisté, že elektrický G-Wagen nebude schopen dostát své terénní pověsti, nicméně to je to poslední, co by majitelům ve velkých aglomeracích vadilo. Hlavně že bude velký, bezpečný a hranatý.

Elektrickou třídou G už jezdí Arnold Schwarzenegger. Ten si však nechal vůz postavit na zakázku, stejně jako několik svých elektrických Hummerů.

Elektrickým Géčkem zatím jezdí Arnold. Mercedes ale takový model chystá i pro ostatní
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: