Elektrický Jaguar I-Pace se představí za měsíc. Podívejte se, jak jezdí driftem

  • Za měsíc se oficiálně představí první elektrický Jaguar

  • Crossover I-Pace dorazí do prodeje ještě letos

  • Koncept sliboval výkon 400 koní a dojezd 500 km

Jaguar I-Pace, první plně elektrický vůz značky Jaguar, se chystá na svou světovou premiéru. Výstavní debut absolvuje na autosalonu v Ženevě 6. března, ale oficiální představení je v plánu už na 1. březen. V prodeji se nový elektrický crossover Jaguaru objeví ještě letos.

Jaguar se nyní pochlubil prvními fotkami a videem vozů s částečným maskováním. Testování probíhá za polárním kruhem ve Švédsku a Jaguar uvádí, že v mrazech až -40°C testuje především schopnosti elektrického systému a rozměrných, kapalinou chlazených akumulátorů o kapacitě až 90 kWh.

Doporučujeme: Test Jaguar F-Pace S – Anglický rychlík

Pomocí výkonné 100kW nabíječky se má velký akumulátor Jaguaru I-Pace nabít na 80 % kapacity už za 45 minut, nicméně pokud byste měli velkou baterii nabíjet z běžné domácí zásuvky, trvalo by vám nabití na plnou kapacitu až 24 hodin.

Koncept Jaguaru I-Pace měl dva elektromotory o celkovém výkonu 400 koní a točivém momentu 700 Nm. Na 100 km/h koncept akceleroval za 4,2 s. Automobilka také slibovala dojezd 500 km, ale pokud se můžeme odkázat na naše zkušenosti s elektromobily v reálném provozu, domníváme se, že s 90kWh akumulátorem bude velký crossover rád za dojezd necelých 400 km.

Elektrický Jaguar I-Pace se představí za měsíc. Podívejte se, jak jezdí driftem
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: