Elektrický Ford Mustang má vnitřnosti z Tesly. Vzniká v Rusku

  • Ruská společnost Aviar Motors chce postavit a začít prodávat elektrický Ford Mustang

  • Auto dostane retro karoserii v moderním zpracování a interiér podobný Tesle

  • Základem je Tesla Model S, vůz má dva elektromotory a 100kWh baterii

Automobilka Ford použila slavné jméno nejprodávanějšího sportovního vozu všech dob pro svůj crossover. Vznikl tak model Mustang Mach-E. Jenže jak by vypadal opravdový Ford Mustang jako elektromobil? Na to našla odpověď ruská společnost Aviar Motors a nezní vůbec špatně.

Rusové navrhli lehkou karoserii v retro stylu, která navazuje na klasický Mustang ze šedesátých let. Najdeme na ni ale řadu moderních prvků, ať už jde o LED světlomety, diodové brzdovky nebo kliky, které jsou během jízdy zapuštěné do dveří.

Šílený Ford Mustang Mach-E má sedm elektromotorů a přes 1400 koní

Kabina je pak striktně moderní. Nechybí sice tradiční pultový tvar palubní desky známý i z dnešních mustangů, zbytek je ale jasná Tesla, ať už jde o na výšku postavený dotykový displej zábavního systému nebo obrazovku před řidičem. Výdechy klimatizace jsou na obdobných místech, ale jde o díly Mercedesu, nový je i volant s logem Aviar uprostřed.

Kabina jasně připomíná Teslu
První karoserie je už hotová

Tesla pak slouží i jako základ celého vozu. Aviar R67 je totiž postaven na platformě Modelu S. To znamená, že ho kupředu ženou dva elektromotory. Celkem dosahují výkonu 618 kW (840 k). Stovku by auto mělo zvládnout za 2,2 sekundy. Na jedno nabití pak díky 100kWh baterii ujede až 500 kilometrů. Cena ruské novinky zatím není známá.

Elektrický Ford Mustang má vnitřnosti z Tesly. Vzniká v Rusku
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlas/ů

1 komentář

PŘIDAT KOMENTÁŘ: