Elektrické čtyřdveřové kupé BMW i4 nabídne výkon srovnatelný s motorem V8

  • BMW uvolnilo některé technické podrobnosti připravovaného elektromobilu

  • Bavorský konkurent Tesly dorazí v roce 2021

  • Po BMW iX3 půjde o další model poháněný pátou generací pohonu BMW eDrive

  • Zrychlit z 0–100 km/h zvládne za přibližně čtyři sekundy

Automobilka BMW v následcích dvou letech rozšíří portfolio svých plně elektrických modelů o další tři automobily. V příštím roce představí SUV BMW iX3, které je nyní ve fázi finálního testování, v roce 2021 pak BMW iNEXT a také BMW i4. Všechny tři nové vozy budou poháněny pátou generací pohonu BMW eDrive. Poslední jmenovaný model je pro BMW obzvláště důležitý. Značka jím vstoupí do segmentu střední třidy, kde doplní konvenční varianty připravovaného BMW řady 4.

Výroba BMW i4 bude probíhat v hlavním mnichovském závodě. Model je koncipován tak, aby vznikal na stejné lince jako konvenční vozy
Stejně jako u BMW iX3, které dorazí za nedlouho, tvoří hnací soustavu BMW i4 pátá generace pohonu BMW eDrive

Pátou generaci pohonu eDrive tvoří zcela nový elektromotor, elektronika i vysokonapěťová baterie, která se podle BMW vyznačuje extrémně plochým designem a optimalizovanou energetickou hustotou. Váží přibližně 550 kilogramů a dosahuje kapacity 80 kWh. Díky ní by BMW i4 mělo na jedno nabití zvládnout až 600 km. Baterie půjde nabíjet příkonem až 150 kW, což znamená, že na 80 %se akumulátor nabije za 35 minut.

Mnichovská továrna BMW je unikát sevřený městem. Auta proto vyrábí v několika patrech

Výkon elektromotoru by měl dosahovat 390 kW/530 koní, čímž by se vyrovnal současným přeplňovaným motorům V8. Zrychlit z 0–100 km/h BMW i4 zvládne za přibližně čtyři sekundy a maximální rychlost překročí 200 km/h, slibuje automobilka.

Výroba nového modelu bude probíhat v hlavním mnichovském závodě, kde se vyrábí také BMW řady 3 Sedan, Touring, BMW řady 4 Coupé a BMW M4 Coupé. Připravované automobily BMW i4, iNEXT a iX3 jsou součástí strategie, podle které BMW do roku 2023 uvede 25 elektrifikovaných modelů.

Elektrické čtyřdveřové kupé BMW i4 nabídne výkon srovnatelný s motorem V8
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: