Dvě filmové ikony zamířily do prodeje. James Bond už své auto prodal, Steve McQueen ho následuje

  • Zájemci o automobilovou legendu známou z filmového plátna dnes potřebují opravdu spoustu peněz 

  • Nedávno byl vydražen Aston Martin DB5, který pomáhal propagovat film Thunderball, za téměř 150 milionů korun 

  • Do aukce míří také Ford Mustang GT 390 známý z filmu Bullittův případ. I tentokrát by cena mohla překročit v přepočtu 100 milionů korun 

Zájemci o nějakou filmovou automobilovou legendu dnes musejí sáhnout hodně hluboko do kapsy. V nedávné době se objevily hned dva případy, které to dokazují. Například Aston Martin DB5 Jamese Bonda byl vydržen za více než šest milionů dolarů. Do aukce pak míří i Ford Mustang GT 390 z filmu Bullittův případ a ani na něj by vám sto milionů stačit nemuselo.

Částka, kterou nový majitel Astonu Martin DB5 za svůj vysněný vůz zaplatil, je menším překvapení. Nejde totiž přímo o auto, které se objevilo na filmovém plátně, ale o stroj pomáhající s propagací filmu Thunderball. Přesto jsou zde všechny vymoženosti, které James Bond tak rád používá, jako třeba kulomety v náraznících, otočná registrační značka nebo systém vystřelující sedadlo spolujezdce.

Aston Martin vyrobí 25 exemplářů modelu DB5 ve verzi, se kterou jezdil James Bond

Odhady mluvily o sumě čtyři až šest milionů dolarů, Aston Martin DB5 v úpravě pro Jamese Bonda z roku 1965 byl ale nakonec prodán přesně za 6 385 000 dolarů, což vyjádřeno v korunách znamená více než 148 milionů.

V lednu příštího roku pak půjde do dražby pro změnu Ford Mustang GT z roku 1968, který si zahrál ve filmu Bullittův případ a který přímo řídil Steve McQueen. Pro natáčení dnes už legendárního snímku byly použity dva exempláře. Jeden z nich se podařilo před dvěma lety nalézt v dosti zuboženém stavu, druhý ale přežil. Právě tento zachovalý kus se bude prodávat a tomu také odpovídá odhadovaná cena. Ta by se měla pohybovat kolem stovky milionů korun, ale je klidně možné, že se nakonec vyšplhá ještě více. Takže byste měli začít šetřit.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: