Dva důvody k oslavě

Mercedes Benz už 25 let vyrábí vozidla řady Tourismo a současně dodal už 30 000 kusů tohoto nejprodávanějšího turistického autobusu v Evropě

Úspěšný příběh začal v roce 1994, kdy debutoval s označením O 350 Tourismo jako první autobus Mercedes-Benz, který měl jméno. Jeho současná třetí generace byla představena před dvěma lety.

Po prodeji více než 26 000 kusů byla na podzim roku 2017 uvedena na trh třetí generace. Svými parametry více než kdykoli předtím oslovuje provozovatele, cestující i řidiče. Široká škála variant vybavení a motorů znamená, že tento autobus pokrývá neobvykle široké spektrum použití od dálkových turistických tras po kyvadlovou dopravu a interní závodovou dopravu, jakož i vozidla pro jednodenní výlety a příležitostné použití na meziměstských autobusových linkách.

S aktuální generací Mercedes-Benz uvedl několik nových asistenčních systémů, přičemž Active Brake Assist 4 je jediným asistentem nouzového brzdění pro autobusy, který automaticky brzdí před vozidly, stojícími překážkami ale také před chodci. Sideguard Assist upozorňuje řidiče na dopravu při otevírání dveří na pravé straně. Na trhu není bezpečnější autobus než Tourismo.

Nízká spotřeba paliva je výsledkem vynikající aerodynamiky a účinné pohonné jednotky. Se zařízeními, jako jsou tempomat Predictive Powertrain Control (PPC) nebo systém Eco Driver Feedback (EDF), který poskytuje doporučení pro styl jízdy, pomáhá snižovat spotřebu paliva i emise.

Se čtyřmi verzemi v délkách od 12,3 m do 14,0 m a výběrem mezi dvou- nebo třínápravovou variantou vyhoví téměř všem požadavkům. Zvláštností je možnost volby mezi dvěma různými kokpity: buď funkční variantu Basic Plus nebo Comfort Plus orientovaný na pohodlí.

Jubilejní vozidlo převzala polská autobusová společnost RAF Trans z Varšavy, provozující s flotilou 220 autobusů provoz na turistických trasách, pravidelné dálkové linky a VIP dopravu. Vozidla Mercedes-Benz Tourismo tvoří základ jejího vozového parku. Při výběru specifikace RAF Trans kladla důraz na hospodárnost, bezpečnost a pohodlí. Její 12,3 metrů dlouhý autobus je vybaven nouzový brzdový systém Active Brake Assist 4, ESP, autonomním inteligentním tempomatem ART, asistentem pro jízdu v jízdním pruhu a systémem Attention Assist. Sedadla Travel Star Eco mají pohodlné čalounění Luxline řidič má k dispozici kokpit Comfort Plus. Autobus je poháněn nízkoemisním šestiválcem OM 70 s výkonem 290 kW (394 k).

Dva důvody k oslavě
Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 2 hlas/ů
Sdílejte

PŘIDAT KOMENTÁŘ: