Lexus představil svůj nejdražší model. Má motory od Volva

přidejte názor
  • Jachta vychází z konceptu Lexus Sport Yacht, poprvé představeného v lednu 2017

  • Lexus při navrhování designu spojil své síly s italským studiem Nuvolari Lenard

  • Trup jachty je vyroben z kompozitního materiálu, kombinujícího CFRP (plast vyztužený uhlíkovým vláknem) a GFRP (plast vyztužený skleněným vláknem)

  • Loď pohánějí dva motory Volvo

Nebývá zvykem, aby se automobilový výrobce angažoval také na moři. Když už ano, většinou jde o výrobek někoho jiného, přičemž automobilka celému dílu propůjčí maximálně své logo. Případně tým designérů, který s konkrétním výrobcem spolupracuje. To však není příběh jachty LY 650, ke které se hrdě hlásí japonský Lexus.

Lexus s myšlenkou stavby luxusní jachty koketoval už v roce 2017, kdy představil koncept Lexus Sport Yacht Concept. Od té doby hledal správného partnera, který by pomohl především s designem. Toho našel v designovém studiu Nuvolari Lenard. Spolupráce vyústila v pokročilou konstrukci a pohodlný obytný interiér, který podle automobilky „reflektuje typickou japonskou pohostinnost srdečného a vřelého rázu a naplňování lidských potřeb omotenashi“.

Dva motory Volvo Penta mohou mít každý výkon 772, 882 nebo 992 kW
Jachta je koncipovaná pro 6 pasažérů. Každá ze tří kajut je vybavena sprchou i toaletou

Pokročilou konstrukcí je myšlen kompozitový materiál, kombinující plast vyztužený uhlíkovým vláknem (CFRP) a plast vyztužený skleněným vláknem (GFRP). Ten si Lexus nechal vyrobit u společnosti Marquis Yachts LLC.

Jachta je téměř 20 metrů dlouhá a 5,76 metru široká. Je vybavena třemi luxusními kajutami pro 6 lidí a každá kajuta má vlastní příslušenství se sprchou. Pohon zajištují dva motory Volvo Penta IPS3. Zákazníci mohou vybírat ze tří výkonových variant (772 kW, 882 kW a 992 kW), což znamená, že vrcholná verze se bude pyšnit výkonem 1983 kW!

Ideální doplněk k Bugatti Chiron? Jachta s výkonem 1200 koní a designem Bugatti
Přečtěte si také:

Ideální doplněk k Bugatti Chiron? Jachta s výkonem 1200 koní a designem Bugatti

Stejně jako kdysi u Rolls-Royce, cena se nezveřejňuje. Kdo se musí ptát, s největší pravděpodobností si tento model značky Lexus nemůže dovolit. Nová jachta LY 650 se představí na mezinárodní výstavě lodí ve Fort Lauderdale na Floridě, která se koná od 30. října do 3. listopadu 2019.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?