Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS

  • Nejnovější verze řady Multistrada se jmenuje Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro

  • Barevné provedení i výbava zdůrazňují off-roadovou estetiku stroje

  • Motor i podvozek jsou ale stejné jako u Multistrady 1200 Enduro

Móda velkých expedičních motocyklů neslábne, ale začíná se v ní prosazovat nový subtrend – výraznější orientace na sportovní jízdu v terénu. (Což je poněkud paradox, protože celá kategorie velkých cestovních endur strávila poslední dvě dekády tím, že se terénu vzdalovala, ale to teď nechme stranou.) KTM 1290 Adventure R nebo BMW R 1200 GS Rallye nejsou tak pohodlné a vhodné k dálkovému cestování jako běžné verze, ale mimo asfalt by měly zazářit o to víc. Přinejmenším v rukou zkušeného a fyzicky zdatného jezdce. Nyní se svojí troškou do mlýna přichází také jednostopá dceřinka Audi z italské Bologni.

Ducati Multistrada Enduro Pro19
Nízké plexi, sériové obutí s hrubým vzorkem a evokativní barevné provedení odlišují verzi Pro od „amatérské“ Multistrady 1200 Enduro

Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro je ještě víc off-roadově koncipovaná varianta předloni představeného modelu Multistrada 1200 Enduro (který je sám o sobě víc off-roadově koncipovanou variantou modelu Multistrada 1200). Funkční změny jsou spíše sekundární, jde hlavně o patřičně terénní vzhled. Ten motocyklu uděluje nízké přední plexi, sériově montované „špunty“ Pirelli Scorpion Rally a padací rám od Touratechu včetně přídavných světel.

Multistrada 1200 Enduro Pro se hlásí k estetice pouštních dun také pískovou barvou laku i středové části kontrastního sedla. Podsedlový rám a kryty alternátoru i spojky jsou lakované černě. Patřičný zvukový doprovod zajišťuje výfuk Termignoni.

Technika se jinak nemění. I Multistradu 1200 Enduro Pro pohání fenomenálně silný dvouválec Testastretta DVT s proměnným časováním ventilů, který dosahuje výkonu 112 kW. Podvozek Sachs se zdvihy 200 mm vpředu i vzadu je sériově osazen adaptivními tlumiči Skyhook. Ve standardní výbavě dostanete i kontrolu trakce a ABS s účinkem závislým na úhlu náklonu nebo adaptivní světlomety.

Ducati Multistrada Enduro Pro17
Standardní výbava obsahuje padací rám a přídavná světla od expedičních specialistů Touratech
Ducati Multistrada Enduro Pro14
Bez příplatku dostanete i titanový výfuk Termignoni, samozřejmě homologovaný

Česká cena nebyla zatím zveřejněna. V Itálii je Enduro Pro o dva tisíce eur (v přepočtu asi 53 tisíc Kč) dražší než Multistrada 1200 Enduro. Pokud zůstane stejný poměr zachován i u nás, očekávejte částku okolo 588 000 Kč.

Ducati Multistrada 1200 Enduro Pro má v hledáčku nejostřejší BMW GS
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (95%) 8 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: