Dojezd 500 km a obří obrazovka. Cadillac Lyriq je další zbraň na Teslu

  • Americká automobilka Cadillac představila koncept elektrického crossoveru Lyriq

  • Auto s futuristickým designem včetně zapuštěných klik by chtěla vyrábět do dvou let

  • Lyriq bude mít pohon zadních i všech kol, díky 100kWh baterii ujede až 500 kilometrů

Americké automobilce Tesla už neroste významná konkurence jen u evropských luxusních značek. Mezi elektrické crossovery, jimž v tuto chvíli kraluje například Audi e-tron a své chystá říci Ford Mustang Mach-E, chce do dvou let dorazit futuristický střižený Cadillac Lyriq. Firma ukázala první snímky konceptu, který by měl být velmi blízko jeho sériové podobě.

Auto má nápadné křivky, úzké světlomety a zadní brzdovky protažené do boků karoserie. Jak se sluší na auto blízké budoucnosti, nechybí mu kamery místo zpětných zrcátek nebo zapuštěné kliky. Samozřejmostí jsou obrovská kola.

Reálný dojezd elektromobilů klesne v zimě až o čtvrtinu, ukázal velký test

Černě pojatému interiéru dominuje masivní obrazovka před řidičem, která je prohnutá a chlubí se úhlopříčkou 33 palců. Širší displej v automobilové branži nenajdete. Je patrné, že bude také dotyková, přes její pravou i levou část se bude ovládat většina funkcí vozu. Volant je kombinací kůže a lesklého nespecifikovaného materiálu.

Cadillac zatím nehovoří o výkonu model Lyriq. Jasné je jen to, že bude k dostání s jedním nebo dvěma elektromotory a tedy s pohonem jen zadních nebo všech kol. Pod podlahou by měla být ukryta poměrně velká baterie s kapacitou rovných 100 kWh. To zaručí dojezd až 500 km na jedno nabití, auto dokáže využít i výkonné 150kW nabíječky.

Kabině dominuje obří displej
Trend velí, že ve tmě vše svítí

Vývojáři slibují, že auto nabídne zajímavé svezení. A to díky rozložení hmotnosti 50:50 mezi přední a zadní nápravu a také nízkému těžišti. Na delších cestách pak pomůže head-up displej s rozšířenou realitou, auto bude vybaveno parkováním na dálkové ovládání nebo systémem Super Cruise, což je obdoba funkce Autopilot u Tesly.

Dojezd 500 km a obří obrazovka. Cadillac Lyriq je další zbraň na Teslu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: