Další špatná zpráva pro sportovní fanoušky. Volkswagen končí v seriálu WRC

  • Automobilka Volkswagen odstoupí ze seriálu WRC 

  • Program WRC ukončí Volkswagen na konci letošního roku 

  • Tato zpráva přichází nedlouho po oznámení konce působení značky Audi ve vytrvalostních závodech WEC

Škrty v koncernu Volkswagen si začínají vybírat svou daň. Teprve před pár dny přišla zpráva o tom, že Audi končí své velmi úspěšné působení v seriálu WEC, respektive v legendární čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans, a dnes tu máme další špatnou zprávu. Tovární tým Volkswagen opouští závody WRC.

Doporučujeme: Audi končí po osmnácti letech v Le Mans. Legendární závod vymění za elektrické formule

Na rozdíl od informace týkající se Audi a Le Mans ale zatím ještě nebyla vyslána do světa oficiální tisková zpráva (vydána by měla být zítra), nicméně kolegové z britského Autocaru uvádí, že mají tuto informaci potvrzenou přímo od automobilky. Volkswagen ukončí program WRC v závěru letošního roku.

Zajímavé je, že Volkswagen dokončoval, stejně jako ostatní automobilky, speciál pro nadcházející sezonu, která se nese ve znamení nových pravidel. Nabízí se možnost přenechat de facto hotové Polo WRC 2017 soukromým týmům, ale to se podle britských zdrojů nestane. Vůz bude údajně zakonzervován.

Volkswagen má za sebou velmi úspěšné období, které mu přineslo čtyři jezdecké tituly v řadě a stejně tak čtyři poháry konstruktérů. Celkové vítězství oslavil tovární tým této německé automobilky i letos, další už ale v dohledné době nepřidá.

Ohodnoťte tento článek!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: