Dacia Duster v testech Euro NCAP: Nová generace dostala horší hodnocení

  • Nová generace Dacie Duster v některých ohledech představuje změnu k horšímu 

  • Kromě vnitřních rozměrů jde také o nárazové testy

  • V testech Euro NCAP vůz dosáhl pouze na tři hvězdy. Snížilo se hodnocení ochrany dospělých osob i dětí 

Dacia Duster je určitě zajímavé SUV, které (jak jsme se nedávno přesvědčili) vůbec nejezdí špatně. Jenže už dříve se ukázalo, že příchod nové generace je například co do vnitřních rozměrů změnou k horšímu, protože Dacia mezigeneračně interiér trochu zmenšila. Teď přichází další zvláštnost, která se týká nárazových testů Euro NCAP. I v těch si totiž nový Duster pohoršil.

Doporučujeme: Kompletní technická data ukazují, že příchod nové Dacie Duster je změnou k horšímu

Pokud jde o celkové hodnocení, tam zůstává vše při starém. Dacia Duster dostala tři hvězdy, stejně jako tomu bylo v roce 2011 u staré generace. Za pozornost ovšem stojí dílčí hodnocení. První generace dostala za ochranu dospělých osob 74 %, ta nová 71 %. Stejně tomu bylo v případě ochrany dětí, kdy si vůz pohoršil o deset procent (78 vs. 68 %). Naopak výrazně lepší je ochrana chodců (56 vs. 28 %) a hodnocení asistenčních systémů (37 vs. 29 %).

Na tomto místě je ale potřeba zdůraznit, že nejde o nic až tak překvapivého, protože od testů první generace modelu Duster se metodika Euro NCAP změnila. Hodnocení je dnes přísnější. Horší procentuální výsledky tak jen potvrzují skutečnost, že Dacia opravdu provedla v případě Dusteru spíše větší facelift. Technický základ zůstal stejný, a logicky tak v přísnějších testech obstál o něco hůře.

Dacia Duster v testech Euro NCAP: Nová generace dostala horší hodnocení
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65.71%) 14 hlas/ů

PŘIDAT KOMENTÁŘ: