Jak budou nová policejní BMW 745Le dohlížet na provoz? Rychlost měřit neumějí

  • Nová policejní BMW řady 7 nemají žádnou speciální výbavu 

  • Fakticky tak nemohou měřit rychlost ani zaznamenávat přestupky 

  • Policisté budou tato auta používat jako „viditelnou formu dohledu“

  • Přesto je možné, že vás i hlídka v BMW řady 7 někde změří 

Čeští policisté si minulý týden převzali pět exemplářů BMW řady 7. Konkrétně jde o model 745Le xDrive, což je velký luxusní sedan s prodlouženým rozvorem náprav a plug-in hybridním pohonem. Auta nemají žádnou speciální výbavu s výjimkou magnetického majáku, přesto se policie chlubí skutečností, že jim „pomůže v boji s piráty silnic deset nových vozidel“. Jak přesně?

Podobně jako u prvního BMW i8 má jít zejména o viditelnou formu dohledu nad silničním provozem na hlavních silničních tazích. To bude podle vyjádření policie „působit především preventivně na bezpečnost silničního provozu“. Přesto ale budou policisté využívající nová BMW schopni přestupky zaznamenávat.

BMW 7 přichází jako upravený hybrid s vyšší kapacitou baterií a malinkatou nádrží

„Hlídky těchto vozidel budou disponovat potřebnou technikou, která je nezávislá na vozidle, jako jsou pistolové měřiče rychlosti nebo přenosné autokamery. Pokud by řidiči spoléhali na to, že hlídka v takovém vozidle nemůže provádět měření rychlosti, mohou být nemile překvapeni,“ uvedl ve své odpovědi na náš dotaz tiskový mluvčí policie David Schön. Pro úplnost, policistů vyškolených pro jízdu plug-in hybridní řadou 7 bude celkem třicet a auta by se měla pohybovat po celém území české republiky.

Police dostala v první vlně pět exemplářů na půl roku, přičemž s každým z nich může ujet maximálně 25 000 km. Poté budou automobily vráceny a policie dostane na dalších šest měsíců dalších pět kusů. Vrácené kusy následně BMW prodá.

Jak budou nová policejní BMW 745Le dohlížet na provoz? Rychlost měřit neumějí
Ohodnoťte tento článek!
2.8 (56%) 5 hlas/ů
Sdílejte

2 KOMENTÁŘE

  1. Co na to říci… Jen zbytečnost pro vození papalašu. Nemá to žádnou výbavu, je to pro službu úplně k ničemu. Jen počmárane přerostle BMW. Nemá to kameru, nemá to radar, vysílačku, lustračni zařízení na monitorování kradenych vozidel, jasně viditelné VRZ. Vozidla budou zastavovat tercikem???? Nechtěl bych v tom sloužit ani náhodou. Nechápu smysl tohoto auta pro PČR. Zajímalo by mě zákulisí této šaškárny…

    • Ucel je jasny, ukazat plebsu nadrazenost novodobe slechty. Ovce drz hubu, obdivuj, boj se a bez namitek caluj!

PŘIDAT KOMENTÁŘ: