Značka Cupra oficiálně vstoupila na český trh. Zatím prodává Atecu, příští rok dorazí tři novinky

1 nový názor
Zdroj: Redakce
  • V České republice bylo otevřeno první prodejní místo značky Cupra 

  • Najdete ho v pražských Průhonicích. Následovat budou pobočky v Plzni a v Brně 

  • Cupra coby samostatná značka zatím nabízí model Ateca. Příští rok dorazí hned tři další novinky 

Cupra se od Seatu definitivně osamostatnila téměř přesně před rokem. Dnes bylo oficiálně otevřeno její první prodejní místo v České republice. Najdete ho v pražských Průhonicích. V rychlém sledu budou následovat dealerství v Plzni a v Brně.

Možná by ale bylo přesnější dát označení dealerství do uvozovek. Značka Cupra totiž zatím prodává pouze jeden model (Cupra Ateca). Samostatná prodejna by tak byla zbytečná. V reálu jde spíše o prostor vyhrazený v showroomu Seat. V principu je výsledek podobný koutkům Vignale dealerů Ford nebo koutkům AMG v prodejnách Mercedesu. Koutek Cupra se samozřejmě liší od zbytku prodejny vlastními barvami, kterým vévodí barva mědi. Kdyby vám to ještě nedošlo – měď jako chemický prvek nosí značku Cu neboli latinsky „Cuprum“.

Zákazníci značky Cupra se dočkají více individuálního přístupu. Bude se o ně totiž starat takzvaný Cupra Master. Ne, není to Renault Master v provedení Cupra. Je to speciálně proškolený člověk na komunikaci se zákazníky této nové značky. Další výhody se týkají také servisu. V případě majitelů vozů značky Cupra by měl být rychlejší a pokud bude trvat déle než hodinu, k dispozici bude i náhradní auto.

Srovnávací test: Škoda Octavia RS 245 vs. VW Golf GTI Performance vs. Seat Leon Cupra
Přečtěte si také:

Srovnávací test: Škoda Octavia RS 245 vs. VW Golf GTI Performance vs. Seat Leon Cupra

Tyto nadstandardní služby se ale vztahují pouze na majitele auta se znakem Cupra na masce. Majitelé Seatu Leon Cupra budou dále využívat běžný servis. Dobrou zprávou pro případné zájemce a budoucí majitele je fakt, že Cupru Ateca lze objednat také u běžných dealerů Seat a servis bude možné provádět v běžných autorizovaných servisech. To třeba značka DS neumožňuje (běžné servisy Citroën mají vyloženě zakázáno nové modely DS opravovat). Kromě aut samotných si budete moci pořídit u prodejců Cupra také oficiální doplňky, jako různé čepice, kabelky, trika apod. Protože se Cupra bere za prémiovou značku, tyto drobnosti nebudou úplně nejlevnější.

Cupra Ateca začíná na českém trhu částkou 1 199 900 Kč. (Kompletní ceník si můžete stáhnout zde). Počet nabízených modelů se výrazně rozroste příští rok, kdy dorazí Cupra Leon a Cupra Leon ST, tedy sportovní hatchback a kombi odvozené od nové generace známého modelu nižší střední třídy. Do nabídky zároveň přijde také druhý crossover značky Cupra. Letos pak bude představen ještě jeden blíže nespecifikovaný „Cupra speciální model“.

Vstoupit do diskuse (1 názor)
  • Našli jste v článku chybu?