Volkswagen Golf GTI 2020 je na světě. Motorem nepřekvapí, vsadil proto na diody

27.02.2020
přidejte názor
Autor: Redakce
  • Volkswagen Golf GTI 2020 nabídne barevné osvětlení kabiny, zvenčí ho poznáte díky diodám v nárazníku

  • S modelem GTI se pojí bohatá výbava, za větší displej navigace se ale bude připlácet

  • Benzinový dvoulitr má výkon 245 koní, tedy stejně jako Octavia RS nebo základní Cupra Leon

Volkswagen představil už osmou generaci svého ostrého hacthbacku Golf GTI. Auto bude podobně jako jeho předchůdce snadné rozeznat od méně výkonných modelů na první pohled. Tentokrát k tomu designéři použili asi největší množství diod v historii.

Golf GTI modelového roku 2020 bude nápadný hlavně díky velkému sportovnímu nárazníku s „grilem“, do kterého jsou nasazeny diody ve tvaru písmene X na každé straně. Autu přitom zůstal „ledkový“ pás mezi světlomety, které jsou také odzdobeny LED pro denní svícení. Novinka má i nápadnější LED brzdová světla.

Cupra už nebude jen značkou rychlých Seatů. Chce vlastní modely i závodní speciály
Přečtěte si také:

Cupra už nebude jen značkou rychlých Seatů. Chce vlastní modely i závodní speciály

Světelná přehlídka nezůstala jen na exteriéru, diody si užijete i v kabině. A to díky faktu, že v základní výbavě Golfu  GTI 2020 dostanete ambientní osvětlení, u kterého bude možné vybírat ze 30 barev podle nálady. Digitální přístrojový štít je samozřejmostí, navíc se ale bude připlácet za velkou dotykovou obrazovku multimediálního systému s navigací, která má úhlopříčku 10,2 palce. Za volantem si samozřejmě užijete sportovní sedadla.

Pohonné ústrojí není žádným překvapením. Pod kapotou se očekávaně objeví dvoulitrový benzinový čtyřválec. Motor 2.0 TSI je naladěn na 180 kW, tedy 245 koní. To je stejná hodnota jako u chystané Škody Octavia RS 2020, která se veřejnosti představí v pondělí. Volkswagen podobně jako Škoda nabídne i stylovou naftovou verzi GTD a plug-in hybrid GTE. Všechny modely se předvedou na autosalonu v Ženevě, který startuje už příští týden.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?