Škoda Scala není první auto toho jména. Svého času ho nosila Zastava i Renault

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Jméno Scala  se v minulosti objevilo už několikrát 

  • Renault vyráběl stejnojmenný model v Indii 

  • U nás si možná v tomto kontextu vzpomenete na značku Zastava, která stejné označení, ovšem s písmenem K, také používala 

O tom, jak se bude jmenovat nástupce modelu Rapid, se spekulovalo delší dobu. Některé informace slibovaly návrat jména Felicia, jiné uváděly označení Spaceback (bez Rapidu) a skloňován bylo dokonce rovněž Spartak. Škoda ale tyto dohady ukončila ve chvíli, kdy oficiálně odhalila, že se vůz bude jmenoval Škoda Scala.

Jestli vám je označení povědomé, paměť vás neklame. Škoda sáhla po jménu, které používala automobilka Renault pro svůj čtyřdveřový sedan vycházející z Nissanu Sunny. Renault Scala se představil v roce 2012 jako 4,4 m dlouhý vůz se zavazadelníkem o objemu 490 litrů. Na výběr byla zážehová a vznětová patnáctistovka. Produkce skončila minulý rok.

Nástupce Rapidu má jméno. Těšte se na Škodu Scala
Přečtěte si také:

Nástupce Rapidu má jméno. Těšte se na Škodu Scala

Možná ještě zajímavější je označení Skala, které sice má písmo K místo C, ale vyslovuje se stejně. Tohle jméno používala pro své převlečené Fiaty 128 v osmdesátých letech automobilka Zastava. Model Skala 55/65 se vyráběl velmi dlouho. Původní verze 101 totiž dorazila v roce 1971, nicméně ještě na autosalonu v Bělehradu v roce 2008 Zastava představila facelift navazujícího modelu Skala 55/65. Výroba značně přesluhujícího automobilu nakonec byla definitivně ukončena v roce 2008.

Uvidíme, zda jméno Scala přinese nové Škodě štěstí. V našich končinách je už teď prakticky jisté, že o zákazníky nouze nebude.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?