Odhalování elektrického SUV Škoda pokračuje interiérem. Podobá se Octavii, ale jen v základních rysech

přidejte názor
Autor: Škoda Auto
  • Škoda zveřejnila další obrazovou upoutávku na nový Enyaq

  • Rozvržení palubní desky je stejné jako v Octavii

  • Středový displej bude mít v nejvyšší verzi 13 palců

  • Premiéra proběhne 1. září

Týden po siluetě karoserie zveřejňuje Škoda první obrázek interiéru nového elektrického SUV Škoda Enyaq. Tedy obrázek… Zatím je to jen skica. I z ní je ale dobře patrné pokračování trendu nastoleného modelem Scala a plně rozvinutého v aktuální Octavii. Palubní desce ve tvaru jakéhosi zdvojeného křídla dominuje volně stojící displej komunikačního, zábavního a ovládacího systému. Vidíme, že pod středovými výdechy ventilace se našlo místo pro řadu hardwarových tlačítek a dvojramenný volant včetně ovládacích prvků je tvarovaný podobně jako v Octavii.

Protože s Enyaqem jsme už před časem jezdili a přinesli jeho podrobné představení, víme, že středový displej má úhlopříčku 13 palců (33 cm). Škoda si ho vyvinula sama a údajně žádný model na platformě MEB nenabídne větší. Přístrojovka před řidičem je naproti tomu dimenzovaná poměrně skromně, má jen 5,3" (13,5 cm).

Středová konzola s titěrným voličem převodovky působí masivně, pod ní se však nachází velká odkládací plocha. Což je vidět i na skice, když se dobře podíváte.

Namísto tradičních výbavových stupňů bude Škoda pro Enyaq nabízet různé interiérové sady se sladěnými barvami a materiály, údajně inspirované „světy moderního bydlení”. Ekologický aspekt svého elektrického SUV chce značka zdůraznit také výběrem materiálů. Například potahy sedadel jsou ze 40 procent ze střižní vlny, zbytek tvoří polyester z recyklovaných plastových lahví.

Statická premiéra Škoda Enyaq proběhne 1. září v Praze.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?