Recept na úspěch: Škoda stihla za dva roky vyrobit čtvrt milionu Kodiaqů

7 nových názorů
Zdroj: Redakce
  • Škoda hlásí 250 000 vyrobených SUV Kodiaq

  • K dosažení milníku stačily značce zhruba dva roky

  • Kodiaq se vyrábí na šesti místech světa, zatím na něj připadá zhruba desetina celkové produkce Škody

  • V Číně je nabídka SUV značky Škoda bohatší než „doma“ v Evropě

Škoda si dala se vstupem do lukrativního segmentu SUV na čas. Ale jako i tolikrát předtím i v tomto případě prokázali produktoví plánovači dokonalý „čich“ na to, po čem zákazník značky touží. A nejen ten český. Dva roky po premiéře modelu (článek s uniklými oficiálními snímky Kodiaqu byl první aktuální při spuštění našeho webu) tak firma hlásí dvě stě padesát tisíc vyrobených SUV Škoda Kodiaq.

Dynamika má přitom vzestupnou tendenci. Za osm měsíců letošního roku dodala Škoda už 100 000 Kodiaqů. Za celý rok 2017 se přitom vyrobilo „jen” 124 002 Kodiaqů, což byla přibližně desetina celkové produkce automobilky (1 232 042 aut). Pro srovnání, Octavia coby globální hit se v roce 2017 podílela na celkovém objemu značky z více než jedné třetiny (420 811 aut, 34 %).

Jubilejní čtvrtmiliontý Kodiaq má šedou barvu Steel, výbavu Sportline a zamíří k zákazníkovi z Francie.

Co ukáže Škoda v Paříži? Vision RS, Kodiaq RS, Karoq Sportline i Alexu
Přečtěte si také:

Co ukáže Škoda v Paříži? Vision RS, Kodiaq RS, Karoq Sportline i Alexu

Kromě Kvasin se Škoda Kodiaq vyrábí ještě v čínském Čchang-ša, ruském Nižním Novgorodu, v indickém Aurangabádu, v ukrajinském Solomonovu a dokonce i v Usť-Kamenogorsku v Kazachstánu.

Na českém trhu je Škoda vedle Kodiaqu zastoupena v segmentu SUV už jenom menším modelem Karoq. Oba s náskokem vévodí statistikám registrací ve své třídě. Karoq je s 4598 registracemi od ledna do konce srpna jednička, druhý Koadiaq má na kontě 4178 registrací. Ve světě se nabídka SUV s logem Škody na kapotě rozrůstá rychleji. Model Kamiq se v Číně už prodává, co nevidět bude následovat Kodiaq GT s karoserií v populárním stylu „SUV-kupé“.

Vstoupit do diskuse (7 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?