Škoda Kodiaq vyzrazena pár hodin před premiérou. Prohlédněte si nové SUV v celé kráse

21 nových názorů
Autor: Redakce

Škoda nás řadu týdnů napínala různými upoutávkami a nic neříkajícími obrázky naznačující podobu nového SUV Škoda Kodiaq. To se oficiálně světu ukáže až dnes večer, přičemž prezentace začíná v 18:45 a zájemci ji mohou sledovat online, mimo jiné i zde na našem novém webu. Pokud ale nechcete čekat, nemusíte, protože na internetu se už objevily první neoficiálně zveřejněné snímky. Jak se vám Kodiaq líbí?

skoda_kodiaq_ofi_12 Design Škody Kodiaq vychází z konceptu Vision S. Technicky auto staví na koncernové platformě MQB a využívá podobnou techniku jako Seat Ateca a VW Tiguan

Škoda Kodiaq se v nabídce zařadí nad dosluhující model Yeti. Délka karoserie dosahuje na 4,7 m a do interiéru se vejde až sedm cestujících. V sedmimístné konfigurace na vás čeká objem zavazadelníku 230 litrů, v té pětimístné pak 720 a po sklopení všech zadních sedadel bude k dispozici až 2065 litrů. Kodiaq také odveze téměř tři metry dlouhý předmět.

skoda_kodiaq_ofi_06 Nový Kodiaq je podobně široký a vysoký jako příbuzný Tiguan, ale bezmála o čtvrt metru delší
skoda_kodiaq_ofi_10 Zatímco tvarování předních partií je originální, zadní část připomíná například Superb Combi

Podle neoficiálních informací zahrnuje nabídka benzinové jednotky o objemu 1,4 litru ve verzích o výkonu 92 kW (125 k) a 110 kW (150 k). Benzinovým vrcholem pak bude dvoulitr nabízející 132 kW (180 k). Zájemci o diesel budou pro začátek vybírat mezi dvoulitrovým TDI o výkonu 110 kW (150 k) nebo 140 kW (190 k). Kromě základní benzinové čtrnáctistovky budou všechny jednotky dostupné s pohonem všech kol. V nabídce nebude chybět ani šesti a sedmistupňové DSG.

skoda_kodiaq_ofi_20 Na této fotografii je dobře vidět symetrické řešení palubní desky a samozřejmě i vertikálně orientované ventilační otvory, které jsou pro Škodu novinkou

Jak už Škoda oznámila dříve, Kodiaq nabídne kromě jiného také celou řadu takzvaných „Simply Clever“ řešení. Asi nejzajímavější touto vychytávkou je Paket spánek, kdy zákazníci dostanou do auta lepší zadní opěrky, klapky na oči a deku.

Více podrobností na téma Škody Kodiaq budeme znát nejpozději dnes večer. Mezitím si můžete prohlédnout velkou sadu fotografií v následující galerii:

Zdroj: http://www.carzine.gr/auto-ine-to-neo-skoda-kodiaq/

Hello World! https://helloworld.com?hs=f0ea46dcaa3a01e89ad324fd00d2076e& (neregistrovaný)
lukk79
Добрый вечер,На имя утвердили билетик на лото. Войдите на нашем сайте > https://forms.yandex.ru/cloud/62eb57d564ec315321db0d93/?hs=f0ea46dcaa3a01e89ad324fd00d2076e& (neregistrovaný)
e0leuj
lvktrylxj (neregistrovaný)
Škoda Kodiaq vyzrazena pár hodin před premiérou. Prohlédněte si nové SUV v celé kráse - Autobible.cz [url=http://www.gv5b48hc2a6an80uoy5994p546e4ys0zs.org/]ulvktrylxj[/url] lvktrylxj http://www.gv5b48hc2a6an80uoy5994p546e4ys0zs.org/ alvktrylxj
Chadwick Parpan (neregistrovaný)
Are Christmas, NYE and other winter Holidays becoming predictable and boring? All those custom cards, envelpopes, postages...well, let's move you into the 21st Century!
Gustav (neregistrovaný)
těžko říci už nyní o čem Kodiaq bude dříve než se osvědčí a nebo neosvědčí v provozu? Každopádně si myslím, že je to auto koncipované disainem konečně také tak, aby bylo schopné na trhu v Evropě a snad i ve světě? Konkurovat! Na našem trhu jsou mimo jiné tak renomované značky jako je Subaru jmenovitě model Forester a o tom mohu ze své pětileté zkušenosti jako majitel ledacos vyprávět. Je to nepovedený zbastlený šunt jen dobrý jako bezedná žumpa na prachy vyházené z okna. Nechám stranou motorizace jako takové, boxer se jim rozhodně nepovedl a o spolehlivosti a trvanlivosti jsem si nechal jenom zdát po ujetí 60ti tisících km. Japonce jezdím od revoluce a Subaru Forester byla moje nejhorší chyba ve výběru auta. Chci věřit že s Kodiaqem budu mít větší štěstí.
aweae (neregistrovaný)
Nic moc.... bral bych raději ix35 to je pěkné auto. (nemám ani škodu ani hyundai pro rejpaly)
Martin (neregistrovaný)
škoda nikdy neměla dobré auta? :D to mohl napsat jedině člověk který jezdí v autech od zkrachovalé letecké společnosti :D. Pro ty co vtom jezdí tak je to BMW ;)
Pett (neregistrovaný)
X5?to asi ne.kopie audi a vv.nic moc.no skoda nemela nikdy super auta.
Jan (neregistrovaný)
Mě se to auto dost líbí, konečně u Škodovky je hezká i záď auta. Jediné co mě mrzí jsou ty motory.
carramba66 (neregistrovaný)
Doufal jsem, že to postaví na Touaregu, ale z toho celkem nízkého podvozku mi to spíš připadá, že to postavili na Tiguanu. Taky škoda těch zaváděcích cen, Škoda by neměla soupeřit s Volkswagenem a Land Roverem, měla by dělat primárně auta pro segment, jako Dacia. SUV už koneckonců dávno není premiová část trhu, dneska každý vohráblo chce mít před chajdou svoji "čtyřkolku" ...
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?