První nízkoemisní distribuční terminál v Norsku

přidejte názor
Autor: Redakce

Přední světový poskytovatel logistických služeb DB Schenker letos otevřel své první nízkouhlíkové centrum pro distribuci zásilek norském Oslu. Centrální terminál omezuje emise CO2 při městském doručování až o 80 % díky použití elektromobilů a elektrokol.

Oslo City hub je součástí tzv. elektrického města, městské části Osla zaměřené na aktivity spojené s titulem Evropského zeleného města pro rok 2020. DB Schenker chce dosáhnout nulových emisí pro městské doručování v Norsku do konce roku 2020. Projekt Oslo City Hub je první zastávkou na cestě k dosažení tohoto cíle.

Oslo City Hub se nachází ve čtvrti Filipstadkaia v centru Osla. Budova o rozloze 457 m2 je postavena z přepravních kontejnerů a je uzpůsobena tak, aby umožnila efektivní manipulaci se zbožím, které budou doručovat elektrokamiony a elektrokola.

Na letošní výstavě Transport & Logistics 2019 Norská obchodní komora předala zástupcům DB Schenker ocenění NHO Logistics and Transport's Environmental Award jako uznání každodenního úsilí logistické společnosti omezit emise při distribuci zboží ve městě.

„Digitalizace a udržitelná řešení budou v budoucnu klíčové faktory pro konkurenceschopnost na logistickém trhu. V DB Schenker jsme na tuto budoucnost už připraveni. Nízkouhlíkový Oslo City Hub je dalším krokem k výraznému omezení emisí CO2 v každodenním logistickém provozu,“ říká generální ředitel DB Schenker Jochen Thewes.

DB Schenker se k udržitelným řešením dlouhodobě zavázal. Jako člen ekologické iniciativy EV100 směřuje při svozu a rozvozu zásilek do roku 2030 k nahrazení pohonů vznětovými motory elektrickými. Ve spolupráci se švédským startupem Einride DB Schenker nastavuje nové standardy pro inteligentní mobilitu se svou první komerční flotilou autonomních elektrokamionů na světě. V letecké a námořní přepravě DB Schenker spolu se svými přepravními partnery realizuje různá udržitelná přepravní řešení. Od roku 2010 společnost nabízí klientům zelenou přepravní kalkulačku na základě ověřených přepravních dat www.ecotransit.org.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?