Prostorné SUV s klasickým spalovacím motorem a bohatou výbavou za necelých 700 tisíc přichází s novou tváří. Vypadá velmi dobře

26.05.2023
1 nový názor

Britská značka MG čínské automobilky SAIC odhalila podobu modernizovaného crossover HS už před několika týdny, ale pouze na několika málo fotografiích. Aktuálně je už k dispozici kompletní galerii a více podrobností. Na český trh přijde tato novinka ve druhé polovině roku. 

Značka MG spadající do čínského koncernu SAIC se úspěšně prosadila v západní Evropě a od loňského roku působí také na českém trhu. A i zde si ji zákazníci velmi rychle oblíbili. Jedním z důvodů je fakt, že MG nabízí cenově dostupná SUV s označením ZS a HS. Právě druhý jmenovaný se dočkal modernizace. 

Podobu přepracovaného HS ukázala značka MG už před několika týdny, tehdy ale bylo k dispozici jen minimum fotek. Aktuálně v Británii zveřejnili kompletní sadu fotografií z reálného prostředí, takže si můžeme novinku prohlédnout podrobněji. K dispozici jsou už také podrobnější informace o tom, co všechno se změnilo. 

Žádná Škoda, Čechy může k elektromobilitě přitáhnout MG. Hatchback MG4 má moderní techniku a mimořádně zajímavou cenu
Přečtěte si také:

Žádná Škoda, Čechy může k elektromobilitě přitáhnout MG. Hatchback MG4 má moderní techniku a mimořádně zajímavou cenu

MG HS přichází s radikálně přepracovaným designem. Dříve vůz připomínal starší Mazdu, nově dostává mnohem agresivnější výraz. Nová jsou diodová světla, maska chladiče i přední nárazník. V rámci faceliftu se změnily i koncové svítilny, zadní nárazník nebo koncovky výfuku. Do nabídky barev karoserie přichází nový šedý odstín Urban Grey. O změnách v interiéru se aktuální tisková zpráva nezmiňuje, nicméně nový by měl být například často kritizovaný multimediální systém. 

Na britském trhu se bude modernizované MG HS nabízet ve specifikacích SE a Trophy, přičemž obě nabízí bohatou výbavu. Cenově dostupnější SE zahrnuje diodová světla, klimatizaci, navigaci, zadní kameru, bezklíčový přístup nebo kůží potažený volant. U Trophy dostanou zájemci navíc kožené čalounění, vyhřívaná přední sedadla, duální klimatizaci nebo lepší ozvučení. 

Bez ohledu na konkrétní výbavu je auto vždy vybaveno přeplňovaným zážehovým čtyřválcem o objemu 1,5 litru, který lze spojit s manuální i dvouspojkovou automatickou převodovkou. Výkon tohoto motoru je 162 koní. Technika se tedy spolu s modernizací nemění. Standardem je také bohatá výbava asistenčních systémů.

Modernizované MG HS se za pár měsíců objeví také na českém trhu. Pro tuzemské zastoupení tak půjde o jednu z několika letošních novinek. Nedávno byl do prodeje uveden elektromobil MG4 a brzy se tu začne prodávat ještě elektrický kombík MG5

  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?