Pokochejte se skvostně zrestaurovaným Mercedesem s racčími křídly a károvanými sedadly

přidejte názor
  • Mercedes-Benz 300SL vznikl v počtu 1400 kusů

  • Tento konkrétní kus měl tři desítky let jednoho majitele

  • Současná nabídka činí 33,4 milionu korun

Na internetové stránce bringatrailer.com probíhá aukce velmi mimořádně zajímavého automobilu v podobě Mercedesu-Benz 300SL Gullwing, kterého mezi lety 1954 až 1957 vzniklo pouhých 1400 kusů. Tento konkrétní má výrobní číslo 040.5500703 a je z roku 1956. Prvních 30 let života strávil u jednoho rakouského majitele.

Společnost, která automobil draží, ho získala v roce 2014 od newyorského majitele a okamžitě po nákupu automobil nechala kompletně zrenovovat u specialistů z Rudi & Company, kde stříbrný vůz s krémovým interiérem rozebrali doslova do posledního šroubku a vrátili ho do původního stavu. Klempířské práce provedli v Coachwerks Restoration, kde byl vůz také nově nalakován originální barvou Graphitgrau.

Klempířské práce provedli v Coachwerks Restoration
Jiný je zadní diferenciál, který má nyní poměr 3,25:1

Nyní znovu šedý Gullwing dostal rovněž originální světle šedý interiér, a kromě něho se dovnitř vrátila také sada kufrů – rovněž ve světle šedém provedení. Nový majitel k vozu dostane také sadu károvaných sedadel, to v případě, že by dostal chuť na změnu.

Přestože jde o návrat do původního stavu, některé moderní prvky, jako například bluetooth modul ukrytý pod originálním rádiem Becker Mexiko, přibližují 64 let starý sportovní automobil do 21. století.

Jiný je také zadní diferenciál, který má nyní poměr 3,25:1 namísto 3,64:1. Tento poměr však výrobce nabízel už v době vzniku vozu a důvodem byla snaha o co nejkomfortnější jízdní projev na dálnici.

Mercedes-Benz 300SL Roadster slaví 60 let. Jako první měl vstřikování paliva
Přečtěte si také:

Mercedes-Benz 300SL Roadster slaví 60 let. Jako první měl vstřikování paliva

Model 300SL vznikl na popud amerického prodejce Mercedes-Benz Maxe Hoffmana. Jeho design byl inspirován sportovním vozem Mercedes-Benz W194, přičemž veřejnosti byl poprvé představen na newyorské mezinárodní automobilové výstavě International Motor Sports Show v roce 1954. „Gullwing“ byl první vůz s mechanickým vstřikováním paliva a také nejrychlejší automobil své doby, uměl jet až 263 km/h. Přezdívku „Gullwing“ mu daly nahoru otevírané dveře, které připomínají racčí křídla.

Aktuální cena za v podstatě nový Gullwing činí 1,35 milionů amerických dolarů, což je v přepočtu necelých 34 milionů korun. Dražba bude trvat ještě pět dní. Kromě připojené fotogalerie si můžete auto prohlédnout také na videu:

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?