Pagani Huayra Dinastia Ya Zi je speciální model pro Čínu. Vypadá podle toho

19.10.2016
přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Jedinečný model je určen pro klienta v Číně

  • Cena je neznámá

  • Produkce modelu Huyara je už dávno beznadějně vyprodaná

Italská automobilka Pagani nepatří mezi ty, které by chrlily speciální modely a limotované edice jako na běžícím pásu. Na druhou stranu, když už se jednou něco objeví, tak to stojí za to. Před časem přišla značka Pagani se speciálními modely pro čínský trh a nyní je tu další. Jmenuje se Huayra Dinastia Ya Zi a od předešlých se liší především barevným provedením, které je… řekněme nepřehlédnutelné.

Doporučujeme: Galerie 10 nejdražších aut všech dob – jen jedno není Ferrari

Vedle fialového exteriéru a „koupelnově“ zeleného interiéru stojí za pozornost stojí i zlatá kola o průměru 20" vpředu a 21" vzadu. Zákazník dostane v ceně rovněž paket Pagani Tempesta, což je balíček s upraveným podvozkem, aerodynamikou, řízením a brzdami. Vzadu pořád zůstává dvěma turbodmychadly přeplňovaný dvanáctiválec od Mercedesu-AMG, který na zadní kola přes automatickou převodovku posílá výkon 539 kW (733 k).

Pagani (2) Speciální provedení Pagani Huayra je pojmenované po osmém synovi mýtického Dračího krále.

Podrobnější informace o speciálním Pagani Huayra Dinastia Ya Zi si italský butikový výrobce nechává pro sebe. Neznáme tedy cenu ani počet vyrobených kusů. Něco nám ale říká, že vznikl pouze tento jeden jediný na speciální objednávku. Produkce standardního modelu Huayra totiž byla limitována na pouhých sto kusů. A pokud jde o cenu, alespoň orientační představu si můžeme udělat ze standardního ceníku Pagani. Huayra stojí v přepočtu asi 27 milionů bez DPH, odlehčená a výkonnější Huayra BC dokonce 62 milionů. Třeba za parkovací kameru se připlácí asi 125 tisíc korun.

Automobilku Pagani založil v roce 1992 argentinský přistěhovalec Horacio Pagani. Ve své předchozí praxi se zabýval výrobou dílů z uhlíkových kompozitů a úzce spolupracoval s Lamborghini. Model Zonda získal světovou proslulost, když se objevil v kultovním pořadu Top Gear britské televize BBC.

Fotografie Pagani Huayra Dinastia Ya Zi přinesla Facebooková stránka Primage, s jejímž svolením je zde zveřejňujeme.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?