Očekávané je skutečností. Škoda představuje model Scala v provedení Monte Carlo

přidejte názor
  • Škoda Scala dostala sportovní výbavu Monte Carlo 

  • Změny jsou jako už tradičně zaměřené na design, techniky se nedotýkají 

  • Monte Carlo přidává na Škodu Scala černé doplňky, černá kola, sportovní sedadla do interiéru nebo hliníkové pedály 

  • Premiéra proběhne ve Frankfurtu, do prodeje se „sportovní“ Scala dostane v posledním čtvrtletí roku 

Jak Škoda dopředu oznámila, tak se stalo. Scala přichází se sportovně střiženou výbavou Monte Carlo. Změny jsou již tradičně zaměřené na design, techniky se nedotýkají. „Sportovní“ Scala se představí na autosalonu ve Frankfurtu a do prodeje dorazí ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Škoda Scala Monte Carlo dostala ve srovnání s běžnými variantami černé detaily rozmístěné různě po karoserii. Černý je například rámeček masky chladiče, přední spoiler, černé jsou rovněž prahové nástavce, kryty zpětných zrcátek nebo kola. Ta mají nový design a velikost sedmnáct nebo osmnáct palců. Vzadu nechybí nový nápis Škoda, který je v případě varianty Monte Carlo rovněž černý. Součástí sériové výbavy je i panoramatické střešní okno a prodloužené zadní sklo, takže fakticky má Scala Monte Carlo černou také střechu.

Retro duel: Škoda 100 vs. Škoda Scala aneb není litr jako litr
Přečtěte si také:

Retro duel: Škoda 100 vs. Škoda Scala aneb není litr jako litr

Interiéru dominují sportovně tvarovaná sedadla, jiné jsou rovněž některé dekory a pedály jsou kovové. Sportovní má být také volant potažený černou kůží, která kontrastuje s červenou nití. Stejnou kombinaci najdeme na řadicí páce a páce ruční brzdy.

Scala Monte Carlo je v podstatě to nejsportovnější, co u tohoto modelu dostanete. S ničím jako Scala RS se nepočítá, přestože už samotná výbava Monte Carlo jasně ukazuje, že by taková Škoda rozhodně ošklivá nebyla. Pro úplnost, zájemci mohou sportovní vizáž kombinovat se všemi dostupnými motory. Sportovně střižené výbavy Monte Carlo (nebo Sportline) se pak dočká také malý crossover Kamiq.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?