Nejen ekologie. V Ženevě jsou k vidění i sportovní auta, a rozhodně jich není málo

přidejte názor
  • Přestože se hodně mluví o elektromobilech, budoucí mobilitě a trvalé udržitelnosti, v Ženevě jsou vidět i sportovní auta. A málo jich není 

  • Třeba Bugatti vystavuje absurdně drahé La Voiture Noire, Ferrari prezentuje F8 Tributo, nechybí McLaren Speedtail a mnoho dalších 

  • Na své si přijdou také méně movití zákazníci třeba díky Toyotě GR Supra nebo crossoveru Cupra Formentor

Mnoho automobilek prezentuje na ženevském autosalonu přechod do „budoucí kapitoly“, což přeloženo znamená k elektromobilům. Pokud vás ale tento druh pohonu zas až tak moc nezajímá nebo k němu prostě nechováte sympatie, i pak si přijdete na své. V Ženevě se najdou také sportovní auta. A málo jich rozhodně není.

Paleta je vlastně podobně široká jako u elektromobilů. Začít můžeme třeba u VW T-Roc R nebo Cupry Formentor, což jsou nové crossovery s výkonem 221 kW (300 k). Nechybí nové Porsche 911, Mercedes ukazuje AMG GT R Roadster a Lamborghini má na svém stánku třeba SVJ Roadster. Došlo ale také na dražší speciality.

Ženeva ukazuje, jak bude už brzy vypadat trh s auty. Elektromobily jdou napříč všemi kategoriemi
Přečtěte si také:

Ženeva ukazuje, jak bude už brzy vypadat trh s auty. Elektromobily jdou napříč všemi kategoriemi

Třeba Aston Martin prezentuje model AM-RB 003, tedy šestiválcový hybrid s výkonem zhruba 800 koní. McLaren ukazuje svůj názor na to, jak má vypadat cestovní automobil (řeč je o modelu Speedtail) a nechybí ani Bugatti. To vystavilo jak model Divo, tak speciál jménem La Voiture Noire. V tomto případě se bavíme o Chironu, ovšem se zakázkově vyrobenou karoserií a řadou dalších specialit. Fakticky Bugatti postavilo šestnáctiválcový unikát s cenovkou zhruba půl miliardy.

Další sportovní a supersportovní automobily ze ženevského autosalonu si můžete prohlédnout v naší galerii:

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?