Mimořádně zachovalá Škoda Favorit se prodala za téměř 600 tisíc. Z Řecka míří do České republiky

30.09.2022
3 nové názory
  • Staré vozy Škoda jsou v České republice hodně ceněné a zájemci za ně neváhají zaplatit obrovské sumy 

  • Dokazuje to také model Favorit, který nedávno zamířil do internetové aukce 

  • Auto, které mělo najeto pouze 34 km, bylo nakonec prodáno za 24 000 eur, tedy v přepočtu bezmála za 600 tisíc korun 

Staré modely Škoda byly svého času bezcenným zbožím odkládaným do kopřiv, na vrakoviště, případně se prodávaly za pár tisícovek, nebo rovnou za láhev nějakého alkoholu. Jenže tyhle doby jsou dnes už dávno pryč. Zejména u nás jsou historické vozy tuzemské značky velmi ceněné. Prodávající neváhají žádat za pojízdné kusy mnohdy v ne tak úplně originálním stavu přes sto tisíc a zájemci za ty opravdu zachovalé exempláře neváhají zaplatit i více než půl milionu. Dokazuje to třeba neobvykle zachovalý Favorit z Řecka, který byl nedávno prodán prostřednictvím serveru Collecting Cars za 24 tisíc eur. V přepočtu se tak bavíme o částce bezmála 600 tisíc korun.

Konkrétně šlo o Škodu Favorit z roku 1993, která byla uložena tak, jak byla začátkem 90. let dodána a od té doby nevyjela. V době prodeje mělo auto najeto jen 34 km. Vůz v květnu prošel servisem, kdy bylo vyměněno vše potřebné, aby Favorit zase mohl začít jezdit. Dokonalý lak údajně nese jen drobné šrámy od manipulace s plachtou, interiér je naprosto neporušený a sedačky ještě zakryté igelitem. Pohled do podrobné galerie na serveru collectingcars.com, přes který byl vůz prodán, potvrdí, že tenhle kus je ve skutečně dokonalém stavu.

Jakou cenu má téměř nejetá Škoda 105S? Na aukci v Lysé nad Labem byl mimořádně zachovalý kus prodán za 605 tisíc
Přečtěte si také:

Jakou cenu má téměř nejetá Škoda 105S? Na aukci v Lysé nad Labem byl mimořádně zachovalý kus prodán za 605 tisíc

O auto se přetahovalo několik zájemců, vítězný příhoz nakonec měl hodnotu 589 000 Kč. Nový majitel je z České republiky, takže se možná tento unikátní kus časem ukáže někde na veřejnosti.

Ačkoliv je zhruba 600 tisíc za Favorit poměrně dost, pořád to není nic proti Škodě 100, která se před časem prodala za téměř dva miliony. Ale třeba ještě cena Favoritů dále poroste. Přece jen jich v zachovalém stavu zas až tolik nepřežilo a ve stavu, v jakém se prodal řecký exemplář, jich bude existovat naprosté minimum.

Zdroj: Collecting Cars

Robert (neregistrovaný)
Zazobanců je u nás jak vidím dost když si koupí takový nepodarek neboli šrot!
Radek (neregistrovaný)
Také jsem měl škodu Favorit, když mi bylo asi dvacet let. Bylo to moje první auto, se kterým jsem se naučil pořádně jezdit, což také bylo vidět na samotném autu. Teď pracuji jako automechanik, přičemž v rámci služeb poskytuji i detailing. Každopádně myslím, že k autům mě přivedl právě Favorit.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?