Mercedes-Benz v ČR opět jedničkou

přidejte názor
Autor: Redakce

Již po sedmnácté v řadě značka Mercedes-Benz v roce 2018 udržela svou pozici jedničky na trhu nákladních automobilů nad 6 tun celkové hmotnosti v České republice.

V roce 2018 bylo podle oficiálních statistik SDA v kategorii nad 6 t celkové hmotnosti v ČR registrováno celkem 1910 nákladních vozidel Mercedes-Benz, což znamenalo první místo s podílem na trhu 19,3 %. Mercedes-Benz zároveň dosáhl i prvenství díky nejvyššímu podílu přes 26 % trhu v kategorii podvozků pro nástavby.

V České republice bylo registrováno přes 950 tahačů návěsů modelové řady Actros a téměř 670 podvozků pro různé druhy speciálních nástaveb. Rok 2018 sice přinesl mírný pokles v prodeji silničních vozidel pro dálkovou dopravu, ale zato byla stále poptávka v segmentu komunálním a stavebním.

Jedním z hlavních argumentů pro vozidla této značky jsou jejich nízké provozní náklady. Trvá též velký zájem českých zákazníků o telematické služby, které jsou pod značkou Mercedes-Benz zastoupeny systémem FleetBoard a službou Uptime, jež byla uvedena na trh začátkem roku 2017. Služba Uptime pracuje s informacemi o technickém stavu vozidla v reálném čase a umožňuje včasné plánování servisu a údržby tak, aby prostoje vozidla byly co nejmenší. V ČR si ji zákazníci objednali již do více než 600 vozidel.

V rámci celé Evropy dosáhl Mercedes-Benz podíl na trhu 20,5 % prodejem 74 650 vozidel. Celosvětově koncern Daimler poprvé v historii dodal více než 500 000 nákladních a užitkových vozidel značek Mercedes-Benz, Fuso, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses a BharatBenz.

Mercedes-Benz Actros 1863 Edition 1, LS 4x2, Exterieur, High-Tech silber metallic, L-Fahrerhaus, SoloStar Concept, GigaSpace, OM 473 Euro VI mit 460 kW (625 PS), 15,6 L Hubraum, 12-Gang Mercedes PowerShift 3, Active Brake Assist 5, Abstandshalte-Assistent, Verkehrszeichen-Assistent, Spurhalte-Assistent, Stabilitätsregel-Assistent, Aufmerksamkeits-Assistent, Active Drive Assist, MirrorCam, Multimedia Cockpit interactive, Predictive Powertrain Control mit Erweiterung um Interurban, BiXenon-Scheinwerfer, Driving Package, Comfort Package, Media Package, Stowage Package, Sight Package, Extra Line. Mercedes-Benz Actros 1863 Edition 1, LS 4x2, Exterior,High-Tech silver metallic, L-Cab, SoloStar Concept, GigaSpace, OM 473 Euro VI rated at 460 kW/625 hp, displacement 15.6 l, 12-speed Mercedes PowerShift transmission 3, Active Brake Assist 5, Proximity Assist, Traffic-Sign-Recognation-Assist, Lane Keeping Assist, Stability Assist, Attention Assist, Active Drive Assist, MirrorCam, Multimedia Cockpit interactive, Predictive Powertrain Control with extension Interurban, BiXenon headlamps, Driving Package, Comfort Package, Media Package, Stowage Package, Sight Package, Extra Line.

Největší událostí roku 2018 se pro Mercedes-Benz Trucks stalo uvedení nové generace vozidel těžké řady Actros a Arocs na trh. Nový Actros se vyznačuje světovým prvenstvím - jako první přináší mezi nákladní vozidla systém Active Drive Assist, asistenční systém autonomního řízení umožňující zcela samostatnou jízdu vozidla pouze kontrolovaného řidičem. Druhým významným pokrokem je Active Brake Assist 5. generace, bezpečnostní brzdový asistent, který dokáže rozpoznat překážky i chodce ve vozovce a dokáže před nimi automaticky zastavit vozidlo. Druhá generace prediktivního tempomatu PPC nově umožňuje jízdu na tempomat i v zatáčkovitých nebo městských úsecích, kde tempomat sám volí vhodnou rychlost průjezdu a využívá setrvačnosti vozidla pro maximální hospodárnost jízdy. Další revoluční novinkou je nahrazení zpětných zrcátek kamerovým systémem MirrorCam, který přináší řadu nových funkcí a zároveň pomáhá šetřit pohonné hmoty.

„Naši zákazníci nám umožnili zůstat na první pozici na českém trhu již 17 let. Za to jim děkujeme a věříme, že jejich důvěru v naše nová řešení a spolehlivé služby nezklameme ani nadále. Uděláme pro to vše i v nadcházejícím roce 2019, kdy naši zákazníci dostanou první vozy Actros a Arocs nejnovější generace,“ říká k úspěchu ředitel společnosti Mercedes-Benz Trucks ČR Josef Mařík.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?