Koncern chystá obří luxusní elektromobil. Sveze sedm lidí, ujede 650 km

18.11.2020
přidejte názor
Zdroj: Audi
  • Skupina Volkswagen pracuje na konceptu obrovského luxusního elektromobilu se třemi řadami sedadel

  • Auto by se mělo postupně vyrábět pod značkami Audi, Porsche a také Bentley

  • Vůz ujede až 650 kilometrů na jedno nabití, do výroby se dostane až v roce 2024

Za necelé čtyři roky by se měl koncern Volkswagen pochlubit svým ultimativním elektromobilem. Obrovské auto určené pro luxusní značky skupiny má zatím kódové označení Landjet. V roce 2024 by se mělo představit jako Audi, o něco později ale přibudou i verze s logy Porsche či Bentley.

Elektromobil bude tak velký, že jej bude nutné vyrábět v továrně v německém Hanoveru. Ta je zatím uzpůsobená na stavbu větších užitných vozidel. Volkswagen už ale pro ni plánuje i produkci velkého elektrického MPV ID Buzz.

Audi e-tron vs. Jaguar i-Pace: Podrobný srovnávací test luxusních SUV na elektřinu
Přečtěte si také:

Audi e-tron vs. Jaguar i-Pace: Podrobný srovnávací test luxusních SUV na elektřinu

Vzhledem ke vzdálenému datu představení modelu se toho o Landjetu zatím mnoho neví. Auto by ale mělo nabídnout prostorný interiér, do kterého se ve třech řadách vejde až sedm cestujících. Díky velikosti vozu se dovnitř napasuje také objemná baterie. Ta by měla umožnit dojezd na jedno nabití až 650 kilometrů.

I když německé noviny Handelsblatt spekulují o sedanu, mnohem pravděpodobnější se zdá být varianta velkého SUV. Elektromobil by se tak zřejmě vešel do třídy, kterou nyní okupují BMW X7 či Mercedes-Benz GLS. S verzí SUV jde ruku v ruce i prohlášení šéfa Bentley, který už potvrdil, že v roce 2025, tedy rok po Audi, hodlá jeho značka poslat na silnice právě takové auto do zásuvky.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?