Klasický VW California nestačí? Nevadí, automobilka chystá podstatně větší verzi XXL

přidejte názor
Autor: Redakce
  • Volkswagen California je nesmírně oblíbený obytný automobil 

  • Ne každému ale stačí, přece jen není největší 

  • Německá automobilka ovšem chystá variantu XXL vycházející z Crafteru

Volkswagen California vám určitě nemusíme blíže představovat. Obytné provedení odvozené od Transporteru je u zákazníků nesmírně oblíbené a tomu také odpovídají prodejní čísla. Jenže mezi obytnými automobily jde o relativně malý vůz, což sice má své výhody, nicméně ne každému to musí stačit. A přesně pro takové zákazníky teď Volkswagen chystá bezesporu zajímavou novinku.

Doporučujeme: Volkswagen Atlas v testech IIHS obstál, nikoliv však na výbornou

O co půjde, to naznačuje už název. Auto se jmenuje California XXL. Jak jste asi poznali, základem tohoto obytného vozu je tentokrát model Crafter, který je oproti Transporteru výrazně větší. Proto se nelze divit tomu, že se uvnitř nachází třeba dva metry dlouhé lůžko, toaleta, kompletně zařízená kuchyňka, dřez nebo lednička.

Německá automobilka upozorňuje také na slušnou aerodynamiku, přestože obytný Crafter je vysoký bezmála tři metry. Důvodem je kromě jiného také pečlivě tvarovaná zvýšená střecha.

Doporučujeme: Podpora životního prostředí? Pokud sešrotujete starý diesel, VW vám dá na Touareg 260 tisíc

Jestli si teď děláte zálusk na nějaký delší výlet s novou Californií XXL, budete si muset patrně ještě nějakou dobu počkat. Volkswagen totiž tuhle novinku zatím prezentuje jako studii.

Více se dozvíme na Caravan Salon v Düsseldorfu, který startuje za dva týdny. Tam si Volkswagen California XXL odbude světovou premiéru.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?