Galerie: Kia Telluride a spol. Tahle SUV jsou velká jako BMW X7 a odvezou až osm lidí

přidejte názor
  • V USA prodávaná velkoprostorová SUV nabízí prostor až pro osm lidí

  • Tradičním americkým značkám šlape na paty VW Atlas

  • Obrovským hitem posledních týdnů je nová Kia Telluride

  • Naopak propadákem je Lincoln Navigator

Přestože současnému evropskému trhu dominují vozy SUV a jejich deriváty, ty největší u nás nekoupíte. Dokonce i korejské značky, kterým se na Starém kontinentu poslední dobou velmi daří, svá velkoprostorová SUV prodávají pouze v Americe.

Ovšem ani zde se jim nedaří tak, jak by se mohlo zdát třeba z televize, kde se objevují snad v každém americkém filmu. Tamnímu trhu, kde se deset měsíců roku 2019 prodalo na 15,8 milionů aut, i nadále vládnou full-size pick-upy. Jmenovitě Ford F-150, Ram a Chevrolet Silverado, které okupují první tři místa. Neprodávanějším full-size SUV je na 57. místě z celkových 296 registrovaných Chevrolet Tahoe s 87 tisíci prodanými kusy.

Skokany roku v kategorii velkoprostorových SUV jsou korejské modely Kia Telluride a Hyundai Palisade. První jmenovaný model táhne celou značku Kia v USA. Právě díky němu vykazuje oproti loňsku výrazný prodejní nárůst. Druhý uvedený se za tři měsíce od uvedení dostal i před takové modely, jako je Chevrolet Suburban.

Pro představu – velikostně se jedná o vozy velikostně srovnatelné s BMW X7, které u mnohých Evropanů vyvolalo negativní reakce právě pro svoji velikost. Větší už je jenom Rolls-Royce Cullinan.

Typické modely „full-size“ SUV si můžete prohlédnout v naší komentované galerii.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?