Každý chce jezdit jako Putin. Aurus Senat je vyprodán na další dva roky

6 nových názorů
Zdroj: Redakce
  • O civilní verzi ruského prezidentského speciálu je zájem 

  • Produkce modelu Aurus Senat je vyprodaná na dva roky dopředu

  • Základní cena činí v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun

Takzvaný projekt Cortege vznikl jako základ nové prezidentské limuzíny pro Vladimíra Putina. Ten své auto dostal dříve v letošním roce a před časem bylo představeno také civilní provedení, pojmenované Aurus Senat. Ruská limuzína je teoreticky dostupná běžným zákazníkům. Jenže tak jednoduché to nebude. Produkce pro rok 2019 a 2020 je už teď vyprodaná.

Píší o tomu ruská média s odkazem na agenturu RIA Novosti, která cituje spoluvlastníka a generálního ředitele společnosti Sollers (ta je průmyslovým partnerem celého projektu) Vadima Švecova. „S hrdostí oznamuji, že nebude možné koupit Aurus Senat ani v roce 2019, ani v roce následujícím, protože máme objednávky na dva roky dopředu,“ prohlásil.

Aurus Senat je ruská variace na Rolls-Royce. Nabídne ale pohon všech kol a nižší cenu
Přečtěte si také:

Aurus Senat je ruská variace na Rolls-Royce. Nabídne ale pohon všech kol a nižší cenu

Zdánlivě velmi vysoký zájem o ruský luxusní sedan však vyplývá hlavně z omezené nabídky. Minimálně pro rok 2019. Vznikne totiž pouze 120 exemplářů a přibližně polovina z nich půjde ke státní službě, která má na starost ochranu ruského prezidenta, takže toho pro běžné zákazníky moc nezbude. Kolik Senatů má vzniknout v roce 2020, to zatím výrobce neuvádí.

Základní Aurus Senat je dlouhý 5630 mm a pohání ho přeplňovaný osmiválec podporovaný elektromotorem. Celkově řidič dostane k dispozici výkon 439 kW (598 k). Cena takového provedení je v přepočtu zhruba 3,5 milionu korun. Senat je tudíž výrazně levnější než Rolls-Royce.

V rámci tohoto projektu ještě vzniknou na stejném technickém základu další modely včetně SUV. První zákazníci dostanou svůj Senat příští rok.

Chtěli byste také ruskou limuzínu Aurus Senat?

Vstoupit do diskuse (6 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?