Hyundai předvedl svoje největší SUV. Jde proti BMW X5

13 nových názorů
  • Genesis GV80 je čtvrtý model luxusní divize Hyundai

  • Jako první se začne prodávat na domácím trhu

  • V nabídce bude i čtyřválcové provedení

  • Genesis GV80 může mít i třetí řadu sedadel

Značka Genesis, spadající pod skupinu Hyundai, je něco jako Lexus v případě Toyoty či Infinity pro Nissan. Přestože v Evropě ještě úplně v podvědomí není, v Jižní Koreji a USA už působí nějakou dobu. Doposud nabízela výhradně sedany, konkrétně tři, nicméně nyní se na trh dostává úplně první SUV této luxusní divize.

Model GV80, představený na VIP prezentaci v jihokorejském Soulu, se dá s lehkou nadsázkou označit jako startovací. Značka s ním vstupuje do nejdynamičtěji rostoucího segmentu, který Genesis dostane do podvědomí výrazně většího množství potenciálních zákazníků. Sedany jsou přece jen celosvětově na ústupu.

Dvouramenný volant evokuje některé z legendárních modelů Ford 60. let, centrální displej v palubní desce a středová konzola se nápadně podobají novému Lincolnu Navigator
Na domácím trhu se bude GV80 prodávat se vznětovým motorem V6 3,0 l a dvojicí přeplňovaných zážehových motorů: čtyřválcem 2,5 l a o litr větším vidlicovým šestiválcem

Design nového modelu vychází z nedávné představeného sedanu G90. Velikostí je Genesis GV80 zhruba srovnatelný s BMW X5. Za jeho vzhledem stojí tým designérů postavený okolo Luca Donckerwolka. Ten k vozu řekl, že vertikálně dělené světlomety se v budoucnu stanou charakteristickým designovým prvkem všech dalších modelů Genesis. A mělo by jít opět od SUV a crossovery.

Vnější design lze označit za poměrně svébytný, interiér už tak jedinečný není. Je evidentní, že Genesis GV80 cílí především na americké zákazníky. Dvouramenný volant evokuje některé z legendárních modelů Ford 60. let, zatímco například centrální displej v palubní desce a středová konzola se nápadně podobají novému Lincolnu Navigator.

Na domácím trhu se bude GV80 prodávat se vznětovým motorem V6 3,0 l a dvojicí zážehových přeplňovaných motorů: čtyřválcem 2,5 l a o litr větším vidlicovým šestiválcem. Všechny motorizace by měly používat 8stupňovou samočinnou převodovku.

Galerie: Kia Telluride a spol. Tahle SUV jsou velká jako BMW X7 a odvezou až osm lidí
Přečtěte si také:

Galerie: Kia Telluride a spol. Tahle SUV jsou velká jako BMW X7 a odvezou až osm lidí

Samozřejmostí je pohon všech kol s několika jízdními režimy a samosvorným diferenciálem na zadní nápravě. Podvozek bude využívat adaptivních tlumičů. vVduchového odpružení se ale zájemci oi nové SUV od Genesis nedočkají.

Zda se novinka od Genesis podívá do Evropy, je spíše nejisté. Na domácím trhu se však začne prodávat už tento měsíc.

Vstoupit do diskuse (13 názorů)
  • Našli jste v článku chybu?