Hyundai je podle J.D. Power nejspolehlivější značkou v automobilovém průmyslu

16.07.2018
8 nových názorů
Autor: Redakce
Nezávislá organizace J.D. Power zveřejnila studii spolehlivosti automobilů na území Velké Británie. Výzkum označil Hyundai jako nejspolehlivější značku na trhu. Automobilka v provedeném průzkumu, který se zaměřuje na vozy o stáří 1 až 3 roky, zaznamenala vůbec nejméně nahlášených problémů za posledních 12 měsíců. Na druhém místě se umístila značka Suzuki a na třetím Kia.

Nejvíce zaznamenaných problémů se týká technologií. Mezi ty nejběžnější patří například potíže s připojením telefonu k Bluetooth a rozpoznávání hlasu. „Automobilové systémy jsou mnohem složitější než kdy předtím a ve vozech jsou rozšířené automatizované systémy jako adaptivní tempomat, asistent pro vedení vozu v jízdním pruhu, autonomní nouzové brzdění,"uvedl Josh Halliburton, vedoucí evropských operací na JD Power. „Je proto nezbytné, aby se výrobci zabývali otázkou zvýšení důvěry spotřebitelů v technologie."Studie spolehlivosti vozidel ve Velké Británii z roku 2018 vycházela z odpovědí 13 536 majitelů nových vozidel registrovaných od února 2015 do února 2017. Pro Hyundai jde ve srovnání s ostatními značkami o významný úspěch už jen proto, že vozy této značky jsou již v základních verzích nadstandardně vybavené bezpečnostními a asistenčními technologiemi.

J.D. Power kvantifikuje počáteční kvalitu nových vozidel počtem problémů na 100 vozidel (PP100), s nimiž se majitel setká během prvních 90 dnů provozu vozidla. Čím nižší číselná hodnota, tím vyšší kvalita. Hyundai zvítězil s celkovým skóre 78 PP100, Suzuki 87 PP100 a Kia 94 PP100.

Pro Hyundai jde v krátkém časovém horizontu o další z řady ocenění kvality vozů. Před měsícem získal Hyundai prestižní ocenění studie Initial Quality Study (IQS)SM 2018, realizované organizací J.D. Power na americkémtrhu, která jej zařadila mezi nejlepší značky v automobilovém průmyslu. Hyundai se v celkovém pořadí posunul z šestého místa na třetí pozici. Počet problémů na 100 vozidel se snížil o 14.

Společnost J.D. Power je globálním lídrem v oblasti poskytování spotřebitelských informací, analýz a poradenských služeb. Svým klientům J.D. Power pomáhá s péčí o spokojenost zákazníků, růstem a ziskovostí. Byla založena v roce 1968 a sídlí v oblasti Costa Mesa v Kalifornii. Kanceláře má v Severní a Jižní Americe, Asii, Pacifiku a Evropě. Společnost J.D. Power je součástí XIO Group, globální investiční a kapitálové společnosti se sídlem v Londýně, a vedení představují její čtyři zakladatelé Athene Li, Joseph Pacini, Murphy Qiao a Carsten Geyer.

Franta ToMoko (neregistrovaný)
To přesně odpovídá i něměckému testu Autobildu, kdy Hyundai Tucson dostala známku 1- !!! A jak teď některým lidem , co jsou odpůrci této značky, spadla huba až na zem, když to zjistili. Sám jsem si Tucsona pořídil a nedám na něj dopustit.
Dalibor Jandík (neregistrovaný)
Vůbec o pravdivosti spolehlivosti vozů hyundai nepochybuji. Hyundai máme v rodině již desátým rokem - již druhé vozidlo a žádné drahé opravy, jen běžné opotřebení, jako u jiného auta. Cena, akční nabídky a design u hyundaie to u mě vyhrál na plné čáře.
Dandee (neregistrovaný)
Santa fe a tucson jsou auta co bych si koupil bez mrknuti oka, mozna jeste ix 35...
M.J. (neregistrovaný)
Je vidět jak snaživý korejci jsou a válej, dělají dostupná auta co se líbí. Třeba takovej Tucson a nebo Santafe jsou auta které bych bral nahned.
Ja. Kar (neregistrovaný)
Na tom mají vliv moderní výrobní linky a uznejme že v Jižní Koreji jsou s vývojem o něco dál. I kvalita se dá sehnat za rozumnej peníz.
Láďa (neregistrovaný)
Já jim přeji tu slávu,protože na to fakt mají,auto dělají parádní a hlavně se snaží jím dopředu.
Ota Kalous (neregistrovaný)
V poslední době už tomu taky věřím, že patří mezi ty spolehlivější a hlavně mezi ty schopnější někam se hnout,což je super a jen tak dál.
Lukas Krlik (neregistrovaný)
Plno lidí z mého okolí vlastní Hyundai a jsou velice spokojení. Sám si chci časem také pořídit hybrid Tuscona :) Dle mého názoru je Hyundai automobilka, která za poslední roky udělala neskutečný krok dopředu :)
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?