Další klasika přestavěná na elektromobil. Na trh míří elektrická Eleanor s cenovkou 8,6 milionu

2 nové názory
  • Jako elektromobily se čím dál častěji objevují také absolutní automobilové klasiky. Nejnověji došlo na Mustang 

  • Britská společnost Charge aktuálně připravuje limitovanou sérii Fordů Mustang ze šedesátých let přestavěných na elektromobily

  • Jeden takový exemplář vyjde v přepočtu na 8,6 milionu korun 

Nástup elektromobilů se netýká pouze nově vyrobených aut. Stále častěji se objevují případy, kdy úpravce nebo přímo automobilka samotná představí historický automobil opatřený elektrickým pohonným ústrojím. Takovou věc jsme v minulosti viděli třeba u Porsche 911 nebo Jaguaru E-Type, aktuálně došlo na Ford Mustang ze šedesátých let. Ano, i vůz vypadající jako slavné Shelby GT500 Eleanor si můžete pořídit v elektrickém provedení.

Přestavbu má na svědomí britská společnost Charge. Technické detaily zatím známé nejsou, nicméně potenciální zákazníci mají k dispozici alespoň menší sérii fotek a základní technické údaje. Elektrický Mustang využívá baterie s kapacitou 64 kWh, což by mělo stačit k dojezdu až 320 km. Vůz nabídne pohon všech kol. Z toho můžeme usuzovat, že elektromotory budou v autě dva, podle některých zdrojů by měl hnací systém používat dokonce čtyři motory. Řidič celkově dostane k dispozici výkon 350 kW (476 k) a točivý moment 1200 Nm. Sprint na 100 km/h potrvá něco málo přes čtyři sekundy.

Na návštěvě v britském „hračkářství“: co znamená program Reborn divize JLR Classic
Přečtěte si také:

Na návštěvě v britském „hračkářství“: co znamená program Reborn divize JLR Classic

Oficiálně se historický Mustang předělaný na elektromobil představí na letošním festivalu rychlosti v Goodwoodu, který začíná 4. července. Cena jednoho exempláře je 300 tisíc liber, tedy v přepočtu zhruba 8,6 milionu korun. První zákazníci by měli dostat svou elektrickou Eleanor už v září.

Jakkoliv se mohou tyto případy zdát jako vyložená svatokrádež, někteří zákazníci zjevně podobná auta chtějí. Své o tom ví třeba Jaguar, který před časem přišel s elektrickým E-Type Zero. Zájem předčil všechna očekávání. Jaguar navíc použil jako základ exempláře znehodnocené neoriginálními úpravami a pokud si to zájemci přáli, k autu dostali i původní spalovací motor pro jeho případnou zpětnou instalaci.

Peky (neregistrovaný)
Dotyčnému, který má tuhle ohavnost na svědomí bych dal 8,6 milionkrát pěstí... takhle zničit a zesměšnit jednu z největších automobilových legend... to může fakt jen hlupák...
Lukes (neregistrovaný)
Ale no tak... primárně nic proti elektroautum, pokud nejsou využívaný k vymejvání mozků ala ekologie. Ale tohle? Vážně chce někdo Mustang se zvukem splašenýho trolejbusu?
  • Našli jste v článku chybu?