Další italská nádhera míří na trh. Ferrari představilo model Roma ve verzi s plátěnou střechou

17.03.2023
přidejte názor
  • Ferrari rozšiřuje nabídku o model Roma Spider 
  • Oproti klasickému kupé je verze s plátěnou stahovací střechou zhruba o 80 kg těžší a nepatrně pomalejší 
  • Pohon zůstává stejný. Pod kapotou je dvakrát přeplňovaný osmiválec nabízející 620 koní

Automobilka Ferrari odhalila nový model Roma Spider. Jak název napovídá, jde o otevřenou verzi nádherného kupé Roma. Zajímavé je, že pro svou novinku Ferrari použilo plátěnou stahovací střechu. Poslední otevřené Ferrari s motorem vpředu a s plátěnou střechou přitom italská automobilka zákazníkům nabídla koncem šedesátých let minulého století. 

Ferrari Roma Spider dostalo kromě střechy samotné také přepracovanou záď a kvůli zpevnění karoserie přibyly některé výztuhy. V praxi to znamená nárůst hmotnosti, i když právě díky lehké plátěné střeše Spider oproti kupé zas až tolik nepřibral. Rozdíl ve srovnání s kupé činí pouze 84 kg. 

Ferrari Roma je kupé s parádním designem a výkonem 620 koní
Přečtěte si také:

Ferrari Roma je kupé s parádním designem a výkonem 620 koní

Plátěnou střechu nové Ferrari složí za 13,5 sekundy, manipulovat s ní je možné do rychlosti 60 km/h. V zájmu snížení turbulencí při jízdě bez střechy Ferrari integrovalo do zadních opěrek hlavy také věterné deflektory, které se vysouvají po stisknutí příslušného tlačítka. Kvůli střeše pak byl zmenšen také prostor pro zavazadla, který nabízí u Spideru objem 255 litrů. 

Po technické stránce se nic zásadního nemění. Pod kapotou zůstává dvakrát přeplňovaný osmiválec s parametry 620 koní a 760 Nm. Spojen je vždy s dvouspojkovou automatickou převodovkou. Sprint na 100 km/h novinka zvládne za 3,4 s a maximálně se rozjede na 320 km/h. Kdy přesně Ferrari Roma Spider přijde na trh, to zatím automobilka neoznámila. 

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?