Další automobilka přichází s koloběžkou. „Mercedes mezi koloběžkami“ si budete moci koupit už za pár měsíců

2 nové názory
Zdroj: Redakce
  • Automobilky začínají nabízet koloběžky ve velkém 

  • Po Seatu, Volkswagenu nebo BMW začne svou koloběžku prodávat i Mercedes 

  • Koloběžku opatřenou logem divize EQ a třícípou hvězdou si budete moci pořídit začátkem příštího roku 

Když Seat letos v dubnu oznámil zahájení prodeje své elektrické koloběžky také na českém trhu, chvíli to vypadalo jako opožděný aprílový žert. Jenže tak tomu nebylo. Koloběžka Seat eXS KickScooter navíc není ničím ojedinělým. Něco podobného už představil také Volkswagen, Hyundai, BMW, Audi nebo Peugeot. A do této skupiny se přidávají další. Konkrétně Mercedes.

Ten představil na nedávném frankfurtském autosalonu kromě jiného kolekci různých doplňků zahrnujících právě novou elektrickou koloběžku, což v kontextu novinek typu konceptu EQS poněkud zapadlo. Nicméně realita je taková, že koloběžka Mercedes přijde na trh začátkem příštího roku, takže pokud jste do teď s nákupem něčeho podobného čekali, už brzy si budete moci doslova pořídit „Mercedes mezi koloběžkami“.

Videodojmy: Hyundai Kona Electric a koloběžka Seat eXS KickScooter
Přečtěte si také:

Videodojmy: Hyundai Kona Electric a koloběžka Seat eXS KickScooter

Automobilka ale zatím moc detailů neprozradila. V tiskové zprávě pouze píše, že se tenhle příspěvek do takzvané mikromobility jmenuje jednoduše Mercedes-Benz E-Scooter a spadat bude do řady ekologických automobilů EQ. Ani tentokrát ale nejde o produkt vyvinutý přímo danou automobilkou, nýbrž o koloběžku od společnosti Micro. Podle fotek to vypadá na model Merlin X4, který nabízí dojezd až 25 km. Na českém trhu stojí zhruba dvacet tisíc, s logem Mercedesu bude určitě dražší.

Roman (neregistrovaný)
S těmi elektrickými koloběžkami se teď nějak roztrhl pytel. Přijde mi, že to vyrábí už opravdu každý. Já jsem nedávno například koukal na koloběžku od Xiaomi. Tuto firmu mám asociovanou především s mobilními telefony, něco takového bych do nich neřekl. Ale zase proč ne? Mám zkušenost s více produkty od nich a se všemi jsem spokojený. Teď naposledy jsem si od nich koupil takový ten Mi Band a to je super věc. Jen teda ten řemínek mi u toho moc nevyhovoval, tak jsem si z https://www.mibandshop.cz/nahradni-naramky-reminky-xiaomi-mi-band-5/ sehnal lepší.
Chevy (neregistrovaný)
Tak už se rozhodnete!!! Auta nebo koloběžky!!! Vlastně je to jedno,některe ty nové auta k těm koloběžkam nemají daleko. Už ať se ten sistem zhroutí,čím dřív tím méně škod na opravu bude potřeba vynaložit. A co víc,je potřeba se oprostit od těch různých Gretenu.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?