Na dálnici D1 bylo spuštěno další úsekové měření. Je totiž potřeba vybrat více peněz

8 nových názorů
Autor: Redakce
  • Od dnešní půlnoci funguje na D1 další úsekové měření 

  • Měří se v úseku Velké Meziříčí – Lhotka 

  • Kamery budou fungovat zhruba měsíc, pak přijde zimní přestávka. Do provozu se vrátí na jaře 

  • Od řidičů se tímto způsobem vybere za drobné překročení rychlosti spousta peněz 

Když české ministerstvo dopravy prezentovalo výsledky prvního úsekového měření na D1 u Brna, byl bezpečnostní přínos  velice diskutabilní. Nicméně pro MDČR to stačilo k prohlášení, že jde o vysoce užitečnou záležitost, kterou je potřeba zopakovat. Proto se letos měřilo v úseku Psáře – Soutice. Ani tam se bezpečnost nezlepšila, jenže ani to úředníkům nevadí. Ve jménu bezpečnosti proto bylo dnes spuštěno další úsekové měření na D1. Tentokrát mezi sjezdy 146 Velké Meziříčí-východ a 153 Lhotka.

Doporučujeme: Proč MDČR opět spustilo na D1 měření rychlosti? Protože minulý rok vybralo 150 milionů

Ministerstvo dopravy se touto skutečností na svém webu nijak nechlubí. V poslední době – jistě souhrou zcela náhodných okolností – je totiž potřeba více než kdy dříve informovat o tom, kde se jaká silnice otevřela, kde jaký obchvat bude možné (konečně) používat bez dálniční známky a co všechno se začne stavět. Stručnou zprávu přinesl alespoň oficiální web Velkého Meziříčí.

Princip je stále stejný. Kamery hlídají limit 80 km/h v opravovaném úseku D1, automaticky zaznamenané přestupky jsou odeslány na tamní úřad a pak už se rozesílají výzvy k uhrazení určené částky provozovateli vozidla, neboť na zjišťování skutečnosti, kdo opravdu seděl za volantem a dovolil si ve dvě ráno jet rekonstruovaným úsekem smrtící rychlostí 91 km/h, vážně není čas. Ale jinak je potřeba silniční piráty umravnit, jak řekl před časem Dan Ťok.

Měření rychlosti na D1 v úseku Psáře – Soutice bezpečnost nezlepšilo a policie i MDČR to ví

Protože se blíží zima, bude  nové měření fungovat měsíc. Následně budou stavební práce přerušeny a s tím skončí také hlídání sníženého limitu. Měřit se zde začne zase na jaře.

Připomeňme, že měření v úseku Psáře – Soutice žádné snížení počtu nehod nepřineslo. Naopak zde stoupl po instalaci kamer počet nehod zaviněných nepozorností. Ministerstvo dopravy tuto jasně prokazatelnou skutečnost ovšem zcela odmítlo komentovat.

Doporučujeme: Měření rychlosti na dálnicích je blíž, než si myslíte. A netýká se jen opravovaných úseků

U Brna se na D1 vybralo na pokutách přes 100 milionů korun, přičemž naprostá většina pokut se týká překročení rychlosti o méně než 30 km/h. Není důvod si myslet, že tomu tady bude jinak. Jak napsali kolegové z Autorevue, městský úřad ve Velkém Meziříčí se na příval pokut tak těší, že kvůli kamerám přijal čtyři nové zaměstnance. Ale ono se to zaručeně vyplatí.

Pavel (neregistrovaný)
větší pokuty rovná se bezpečnější jízda??Proč nezačnou pokutovat ty,kteří v úseku s rychlostí omezenou na 80km/h jedou 60?Možná by pak ti ostatní zbytečně tu 80ku neporušovali???Co vy na to,naši chrániči?
Vavrečka (neregistrovaný)
Velice jednoduchá ochrana proti úsekovým měřením - waze. A už nikde nezaplatíte.
Marek (neregistrovaný)
Zdarec, přestaňte urážet a začněte s tím něco dělat sami. Předpisů je zpousta, je potřeba vyrazit o něco dřív a nejezdit jako prase. Naprosto souhlasím s radarama. Buďme lidmi.
Ladis (neregistrovaný)
Celá ta konstrukce výběru pokut do kasičky nějakého přilehlého města je zvrácená! Kokoťok je neuvěřitelný v prosazování a dalším rozšiřování tohoto nesmyslu a NIC pro skutečné zlepšení dopravy nedělá. Bohužel tam bude asi pokračovat. Druhá pravda je, že se tenhle nesmysl šíří celou Evropou a nikdo neslyší na důkazy, že zlepšení bezpečnosti za tím opravdu není!
Petr K. (neregistrovaný)
80 km/h zrovna na tomhle úseku vidím jako docela přiměřenou záležitost. Řeči o tom, jak je to ve dvě ráno buzerace jsou opradu jen řeči. Pokud nejsem schopen respektovat předepsanou rychlost po dobu několika minut, pak nemám za volantem co dělat. Dlužno dodat, že díky toleranci o 10 km/h musím tacho min. na 93 km/h nebo krátkodobě jet hodně přes 100. To už opravdu není o náhodné nepozornosti, ale o úmyslné ignoraci předpisů.
jezdec (neregistrovaný)
Když slyším pana mluvčího řsd jak procítěně komentuje to, že na cestách bude lépe a musíme to vydržet tak se mi chce ble**. Nedávno nadšeně komentoval otvírání nějakého fragmentu dálnice, ta se nakonec otevřela o X hodin později a to už tam asi nebyl jako to šampíčko a chlebíčky, protože tam byli jako vždy jen nasraní řidiči.
skodafil (neregistrovaný)
ANO, je lip. Parazitum a levicakum vseho druhu. Ty, ovcane, drz hubu a plat! Zlaty feudalismus....
ACE (neregistrovaný)
Ale proč je to tak velký problém? Dám na tempomatu stálou 90 a chvilku to vydržím. Ostatně jako drtivá většina ostatních. Když se nenajdou prosťáčci, co neudržej nervy, tak bude neustálé osazování radary nevýhodné.
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?