Bugatti představilo Chiron Super Sport 300+ a potvrdilo tak svůj rekord mezi sériovými vozy

přidejte názor
  • Bugatti bude opravdu vyrábět Chiron schopný jet téměř 500 km/h

  • Verze Super Sport 300+ vznikne v počtu 30 kusů

  • Cena začíná na částce 3,5 milionu eur

Bugatti oficiálně potvrdilo to, o čem se spekulovalo zhruba týden. Chiron v provedení, které se nedávno rozjelo téměř na 500 km/h, se opravdu bude vyrábět. Edice se jmenuje Chiron Super Sport 300+ (číslo odkazuje na rychlost 300 mil v hodině neboli 483 km/h) a vznikne v počtu třiceti kusů. Cena je samozřejmě astronomická.

Automobilka uvádí, že vůz představila vybraným zákazníkům už v sobotu. Nejde tak o klasickou frankfurtskou premiéru. Změny zůstaly ve srovnání s tím, čím byl Chiron vybaven při své rekordní jízdě, zachovány. V rámci úprav aerodynamiky došlo k přepracování předních partií a hlavně k prodloužení zadní části. Tím bylo dosaženo dostatečného přítlaku i bez výrazného spoileru, který by zvyšoval odpor vzduchu. Auto tak má být připraveno na cestování rychlostí za hranicí 420 km/h.

500 km/h ohrožují už i „běžná“ auta. Upravené Bugatti Chiron se rozjelo na 490,48 km/h
Přečtěte si také:

500 km/h ohrožují už i „běžná“ auta. Upravené Bugatti Chiron se rozjelo na 490,48 km/h

Samozřejmě z materiálů tady vládne karbon. Karbonová je karoserie, kryt motoru, dokonce i stěrače. Pouze kola jsou hořčíková. Ano, karbon najdete rovněž v interiéru, kde je kromě toho také čalounění kůží nebo Alcantarou.

Zájemci si musí připravit na Chiron Super Sport 300+ nejméně 3,5 milionu eur, tedy v přepočtu 90 milionů korun. Ti první dostanou svůj exemplář nejdříve v roce 2021. Je tak klidně možné, že v době, kdy konečně usednou za volant svého speciálu, už některý z konkurentů jako Hennessey nebo Koenigsegg překoná s malosériovým autem hranici 500 km/h a majitelé tohoto Chironu se nebudou moci chlubit, že řídí nejrychlejší auto na světě.

  • Žádné názory
  • Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?