Audi slibuje příval nových modelů řady RS. Těšte se na ostrou Q3 i Q8 nebo extrémně rychlou RS 7

přidejte názor
Zdroj: Redakce
  • Audi plánuje uvést na trh mnoho nových modelů řady RS

  • Oficiálně zveřejněný obrázek jich slibuje hned šest 

  • Těšit se můžeme na ostré crossovery RS Q8, RS Q3 i RS Q3 Sportback 

  • Dočkají se ale také zájemci o klasické kombi a dorazit by měla rovněž konkurence pro Mercedes-AMG GT 63 S 4Door Coupé 

Audi sice v poslední době klade důraz na své elektromobily a na nacházejícím frankfurtském autosalonu také určitě nějaký další nový uvidíme, ale jistě se na stejném místě představí i něco z opačného spektra nabídky. Automobilka totiž oficiální cestou vypustila do světa obrázek slibující příchod spousty nových modelů řady RS. Na co se můžeme těšit?

Třeba na ostré provedení oblíbeného crossoveru Audi Q8, které se už dříve představilo také jako SQ8 osazené výborným naftovým čtyřlitrovým osmiválcem. V tomto případě by se ale měl pod kapotou objevit přeplňovaný zážehový motor o stejné velikosti. Identická jednotka se pak očekává také pro RS 6 a RS 7, což jsou další nadcházející novinky. Výkon by měl být kolem hranice 600 koní. Třeba už proto, že RS 7 by měla zaútočit na extrémní Mercedes-AMG GT 63 S 4Door Coupé, který nabízí dokonce 470 kW (639 koní). Podle neoficiálních informací přijde RS 7 také ve verzi Performance, což bude převlečené Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid o výkonu skoro 700 koní.

Videodojmy: Audi e-tron
Přečtěte si také:

Videodojmy: Audi e-tron

Audi RS Q8 pak samozřejmě není jediným ostrým crossoverem. V dohledné budoucnosti se představí také RS Q3 a RS Q3 Sportback. V tomto případě se těšte na jiný výborný motor, a sice na pětiválec o objem 2,5 litru, který už známe třeba z RS 3 nebo TT RS. Pro připomenutí, tato jednotka disponuje parametry 294 kW (400 k) a 480 Nm. Poslední očekávanou novinkou je pak RS 4 Avant. Tam by měl podle všeho zůstat dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 2,9 litru.

Sportovní oddělení Audi mělo v nedávné minulosti hodně napilno, protože se už představilo také mnoho modelů řady S. Ty ve verzích určených Evropanům v několika případech přesedlaly na naftové šestiválce vybavené elektrickým kompresorem. Letos byly konkrétně odhaleny nové modely SQ5, S5, S6, S7 i SQ7.

Kdy přesně jaká novinka přijde, to Audi oficiální cestou neprozradilo. Už dříve v letošním roce se ale objevily informace, podle kterých má nová RS 7 dorazit už ve třetím čtvrtletí, v závěru roku pak budou následovat modely RS Q3 a RS 6.

Vstoupit do diskuse
  • Našli jste v článku chybu?